Jeton në sipërfaqe !

0
217
Shkoder

Arben Çokaj Arben Çokaj

Ditët kalojnë…
Ajo ka një orë tjetër
orë të vjetër,
Kujton se jeta është e pafundme
Përjetësi
Padituri…
dhe në fund komplekse,
pse po ia thua të vërtetën
pse po ia përmendë
pse po e zgjon?
Lëre të kënaqet
në gjendjen e saj hormonale-psikike

Dhe vjen një ditë
E ajo dëshpërohet
më shumë se sot,
Kur koha kalon kot
Të vret më shumë!
Ajo nuk din të kapë,
vetëm shikon,
dhe gjërat i rrëshqasin nga duart,
në pafuqinë e saj fluturake…
Jeton në sipërfaqe!

Diçka është shuar brenda meje…
Ecim në kohë të ndryshme.

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.