35.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik 2024
[ Arkivi ] përmban shkrime nga vitet [ 2009-2015 ] dhe [ 2016-2021 ], ndërsa [ 2003 – 2009 ] (në html)

KATEGORIA

Tregime

RRËFEN PËRGJUESI I DOSJES BLU

KRISTAQ @TURTULLI 1 Pano Vorbulla për mua ish një bashkëqytetar i qytetit juglindor. Kisha vite pa e parë, ndaj u habita kur më doli përpara me...

Jehona e Sentiences

Ilustrimi: Pjerin Sheldia - Rrugë në Shkodër Tregim i gjeneruar në anglisht nga ChatGPT-4o, përmes aplikacionit Bing, dhe i përkthyer më pas në shqip me ndihmën...

Hanë gjaku

Lazer Stani Në ditëlindjen e Ernest Koliqit, vjen me këtë: Tregim Kishin harrue se ishte vonë. Në qiell të mbramjes s’mbette ma as ma i lehti kujtim...

Djepi i arit

Ernerst Koliqi Novelë, marrë nga vëllimi me tregime e novela “Tregtar flamujsh“ Kjo novelë u kushtohet gjith atyne qi Bajrami përkundi në djepin ari të Fantazis... I Nji...

Bylbylat e Plepishtit

Ernerst Koliqi Novelë, marrë nga vëllimi me tregime e novela "Tregtar flamujsh" Gadi për gjith ditë afër mbrâmjes rreth orës gjashtë, Hilush Vilza shkonte dhe e...

E R O S M E T R I – tregim

Nga H. KOBELLARI                                                     E R O S M E T R I Tregim Fati e desh që unë të kryej një specializim afatmesëm në Japoni, në...

NANRRA E BEGUT

Gani I. Mehmeti Koka kanë ni beg, pasanik i madh. O dalë me xhezdisë. Koka shkue tu ni shpi me bujtë. Kanë ba muhabet, kanë...

Gona niset për në luftë…

Zymer Mehani (tergim i dramatizuar për heroinën Antigona Fazliu, me rastin e ditëlindjes) Një mëngjes pranveror, Antigona doli nga shpia e saj në fshatin Gradicë. Ajo...

REVISTA FJALA E THOTË FJALËN E SAJ EDHE NË ORGANIZIMIN E TAKIMEVE POETIKE

Nga FJALA - 1 Mars 2024 TV Kopliku, Lajme, 01 mars 2024 Revista Fjala në bashkpunim me Qëndren rinore - kulturore „Arka“ në qytetin e Koplikut,...

“Vejusha”

Petraq Pali (K+eshtu dhe ndodhi...) rrëfenje nga pJp Krejt e veshur në të zeza, për çdo të diel në mëngjes me një tufë karafilash të mbështjellura në...

Shkrimet e fundit