Aktori Zef DEDA, një gjigand i skenës

0
210
Zef Deda - Simon Shkreli

Nga Simon SHKRELIaktor në Teatrin “Migjeni”, Shkodër.

Zef Deda vdiq, ishte një lajm shumë i rëndë që më erdhi sot në mëngjes. Dhe menjëherë memoria më çoi në 2006 kur në shfaqjen e parë në Teatrin ” Migjeni” do e kisha partner!

Gëzohej për në të rinjët, shijonte çdo veprim tonin dhe asnjëherë nuk përtonte që të na jepte këshilla. Madje edhe kërkonte këshilla. Thjesht një gjigand i skenës!

Një humbje që tronditë sepse skena nuk ka një Zef Deda të dytë. Qofsh i Parajsës Meastro Zef Deda!!!

(Simon SHKRELI, FB, 24.11.2023)

Dërgoi për publikim, Ramiz Lushaj, gazetar

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.