Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme – Republika e Shqipërisë – Anëtare jo e përhershme e KS në OKB

0
492
Ferit Hoxha

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme – Republika e Shqipërisë

Fjala e Ambasadorit Ferit Hoxha gjatë ceremonisë së ngritjes së flamurit 🇦🇱 në Organizatën e Kombeve të Bashkuara 🇺🇳, ku për herë të parë pas 66 vitesh anëtarësim, Shqipëria merr mandatin për një vend jo të përhershëm në Këshillin e Sigurimit të OKB për periudhën 2022-2023. 🇦🇱 🇺🇳

Shiko videon e ngritjes së flamurit 🇦🇱 në FB:
https://fb.watch/al8mYGuthL/

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.