Ndryshime në PD, kush janë emrat që futen në kryesinë e partisë

0
566
Selia e PD-së

Politikë

Pas zgjedhjes së kupolës drejtuese, ka pësuar ndryshime edhe kryesia e PD.

Për shkak të vakancave që u krijuan pas zgjedhjes së nënkryetarëve e sekretarit të Përgjithshëm, janë plotësuar me anëtarë të rinj.

Kështu, pjesë e Kryesisë do të bëhen Bardh Spahia, Genc Deromemaj, Sorina Koti, por edhe Floriana Garo.

Emrat e organeve të reja drejtuese të PD

Sali BerishaKryetar i Partisë Demokratike
Luciano Boçi – Nënkryetar i PD
Oerd Bylykbashi – Nënkryetar i PD
Flamur Noka – Sekretar i Përgjithshëm
Ervin Minarolli – Sekretar për Organizimin dhe Burimet Njerëzore
Ivi Kaso – Sekretar për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore
Ledina Mandia – Sekretar për Transparencën, Luftën kundër Korrupsionit dhe Kthimin e Pronave
Edmond Spaho – Sekretar për Integrimin Europian
Bisilim Ahmetaj – Sekretar për të Drejtat e Njeriut
Lorenc Luka – Sekretar për Integrimin e të Përndjekurve Politikë
Jola Hysaj – Sekretar për Marrëdheniet me Publikun
Indrit Hoxha – Sekretar për Emigracionin Diasporën dhe Organizimin e PD jashtë vendit
Ylli Asllani – Sekretar për Pushtetin vendor
Megi Balliu – Sekretar për Organizatat Partnere

Kryesia e PD

Agron Shehaj
Aldo Bumçi
Arben Ristani
Bardh Spahia
Belind Këlliçi
Edith Harxhi
Eleina Qirici
Enno Bozdo
Fatbardha Kadiu
Floriana Garo
Florion Mima
Genc Deromemaj
Gent Strazimiri
Grigels Muçollari
Ina Zhupa
Jozefina Topalli
Keltis Kruja
Luan Baçi
Mimoza Hajdarmataj
Sorina Koti

Albana Vokshi – Kryetare e LDGSH

Komisioni i Apelit

Adriana KalajaKryetare
Elton Bano – Anëtar
Anxhela Malko – Anëtar
Ledio Nura – Anëtar
Gledis Çela – Anëtar

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.