Bota e Biden-ëve, është një vend i neveritshëm të cilin e tregon Laptop from Hell

0
169
Zuckerberg - rigged

Klajd Kapinova

Laptopi nga Ferri

Publikimi i dokumentit origjinal nga bossi Musk, konfirmoi atë që ne e dinim tashmë si të detajuar me kohë nga Devine. Fushata e Biden-it, demokratët dhe Shteti i Thellë (Deep State), punuan pa u lodhur për t’i ndaluar amerikanët të mësonin të vërtetën, për jetën e neveritshme të drogave, prostitutave dhe dramës familjare të Hunter-it siç detajohet qartë në laptop, ku ka një lidhje me gruan dhe fillon të flejë me gruan e vëllait të tyre të vdekur dhe më pas motrën e saj (kunaten) brenda javësh dhe muajsh nga varrosja e tij!?)

Siç besonin Joe, Jim dhe Hunter, me emrin Biden do të hapnin dyert për bisnes dhe klientët në mbarë botën. Joe e quajti atë Rruga e Delaware.

Qysh nga viti 2007, disa nga bashkëpunëtorët e tyre të biznesit janë dënuar për mashtrime federale ose akuza korrupsioni, megjithëse per çudi asnjë anëtar i Familjes së Parë, nuk është përfshirë në ato krime.

Mbasi gënjeu shumë here, para fakteve kryeneçe të mediave, më në fund në muajin dhjetor 2020, Hunter Biden pranoi ekzistencën e një hetimi federal penal të çështjeve të tij tatimore, i cili u përqëndrua në marrëdhëniet e tij jashtë shtetit, përfshirë levizjet në Kinë.

E rëndësishmja, është se Devine tregon se si Joe e përdori fuqinë e tij si senator i SHBA-së, për t’i gjetur punë Hunter-it me kompani dhe në nivelet e pagave që Hunter nuk e meritonte (d.m.th., Burisma nuk ishte hera e parë, që dikush e pagoi Hunterin për asgjë).

Familja e korruptuar Biden, gjithashtu arriti të blejë dhe shesë pasuri të paluajtshme me fitime marramendëse të majme. Devine i detajon këto fakte origjinale, ndërsa ajo ndërton me kujdes çështjen kundër Joe Biden, duke çuar në shitjen me shumicë të aksesit, pasi ai u bë zv/President, me Hunter-in që shërbente gjithmonë si pikë kontakti për t’a mbajtur Beau-n “të pastër” në rrugën që ai të bëhej senator i SHBA-së.

Asnjë person i arsyeshëm, që lexon kapitujt 9-14, nuk mund të nxjerrë ndonjë përfundim tjetër, përveç se ka prova të rëndësishme të drejtpërdrejta dhe rrethanore të njohurive dhe përfshirjes së Joe në mashtrimin e familjes Biden.

Ish-partneri Tony Bobulinski e kuptoi mashtrimin, por zbatimi i ligjit (FBI dhe DOJ), nuk bëri asgjë me pretendimet e tij, të mbështetura në dokumente, se Joe ishte i përfshirë në mashtrime.

Kur The New York Post publikoi artikullin e tyre, një individ i quajtur Andy Stone ndërhyri. … Dhe e hodhi poshtë modelin e fakteve. Gjëja interesante me këtë, Tucker, është se Andy Stone nuk më ka arritur (takuar) kurrë. Ai kurrë nuk i thirri avokatët e mi. Adresa ime e emailit ishte aty. Unë jam i lehtë për t’u mbajtur. Facebook, kurrë nuk më kontaktoi dhe më tha, hej, Toni ne e shohim këtë email që sapo e publikoi The New York Post, a është i vërtetë!? Mund të na dërgoni emailin? Unë brenda pesë minutave, ua kisha dërguar e-mailet nëse Twitter, Facebook, apo dikush tjetër do të më kishte kontaktuar, unë do ta kisha ofruar emailin. Sot të gjithë duan të flasin për datat, oh, emailet që prodhohen nuk kanë asnjë të dhënë, e unë do t’i kisha dhënë atyre të dhënat që janë me faqe të gjata në atë email që publikoi The New York Post.”[1]

Sot, ka më shumë prova të forta të sjelljes së paligjshme të Biden, se sa ka pasur ndonjëherë për marrëveshjen e fshehtë të Trump me Rusinë, megjithatë “bisnesmeni” Hunter Biden mbetet i lirë nga një avokat special, pavarësisht konfliktit të qartë të interest në Departamentin e Drejtësisë të SHBA-së (DOJ) e politizuar në krah apo duke u bërë favore demokratëve në hetimin e çështjes.[2]

Gazetarja hulumtuese Miranda Devine, bën një punë brilante të përpiktë dhe të shkëlqyer, për të lidhur udhëtime të ndryshme jashtë vendit ose ngjarje në Washington, D.C., me fakte të mbledhura nga burime të tjera (si Kongresi Amerikan), për të treguar që Joe për mrekulli shfaqet gjithmonë në darka, duke organizuar mëngjese ose duke theksuar praninë e Hunter-it te klientët e tij ose “investitorët” e mundshëm.

Ajo me pendën esaj të mprehtë, zbulon detaje që nuk janë dëgjuar kurrë më parë. Nuk ka asnjë dyshim nëse libri i Devine do të ishte identik, përveç shkëmbimit të familjes Biden me familjen Trump, ajo dhe ekipi në New York Post do të kishin fituar një çmim Pulitzer, për punën e tyre dhe do të krahasoheshin me Carl Bernstein dhe Bob Woodward.

Mjerisht, në shoqërinë tonë të dy standardeve, demokratët marrin një leje për të bërë atë që do t’i jepte fund karrierës së një republikani (shih John F. Kennedy, dhe Ted Kennedy, Bill Clinton, Hillary dhe Joe Biden).

Pjesa më interesante e librit ishte rrëfimi i Devine-s, për skandalin e kompanisë gaznxjerrëse ukrainase Burisma.

Zv/ Presidenti i SHBA-së Joe Biden, asokohe u mburr për fuqinë e tij persekutuese, në shkarkimin e Prokurorit e Përgjithshëm të Ukrainës Viktor Shokin, në këmbim të 1 miliard dollarëve nga fondet e SHBA-së akorduar popullit të këtij vendi të varfër, por edhe më të korruptuar në botë.

Autorja e librit Devine, bën një punë fenomenale, duke paraqitur faktet dhe afatin kohor, duke përfshirë materiale dokumentare origjinale, për të cilat askush nuk kishte dëgjuar apo lexuar më parë.

E majta komuniste globaliste amerikane, thjesht dhe qëllimisht është përpjekur të errësojnë atë që ndodhi me laptopin original të Hunter Biden. Fakti, që brenda pak muajve pas largimit të Joe nga detyra (viti 2016), Burisma përgjysmoi pagën mujore të Hunter-it, duhet të kishte qenë gjithçka që i duhej kujtdo për të parë mashtrimin.

Një element i jetës së Hunter-it i ekspozuar nga Devine, të cilit sinqerisht duhet t’i kushtohet më shumë vëmendje, është se gjoja babai më i “mirë” në botë, Joe Biden vendosi të kandidojë për president, pasi vendndodhja e djalit të tij nuk dihej gjatë një konsumimi tjetër të nxitur nga droga.

Pasi humbi vajzën Naomi, në një aksident tragjik automobilistik dhe djalin Beau nga një sëmundje e pashërueshme, është tronditëse ndjekja e katërt narcisiste e Joe për presidencën ishte qartësisht më e rëndësishme për të, sesa gjendja e djalit të tij Hunter, veçanërisht duke pasur parasysh rrezikun real të tij si qindra dhe mijëra të tjerë.

Vrapimi i Joe për tu bërë president i vendit më të lire në botë, thjesht duket i shëmtuar tani, duke e ditur se sa keq po shkonte djali i tij i vogël Hunter Biden. Megjithatë, me drejtësi, më duket e pahijshme se sa politikanë në fund të viteve 1970-1980 të tyre ngjiten pas pushtetit në Washington DC, në vend që të shijojnë jetën e qetë në shtëpi me bashkëshortet, fëmijët, nipërit dhe stërnipërit e tyre.

Detaji i fundit jetik i nxjerrë në pah nga gazetarja investigative Devine, është prania e marrëdhënieve të familjes Biden me presidentin kinez Xi Jinping. Ajo bashkon faktet, që dalin prej dekadash, për të treguar se Joe dhe Hunter kishin lidhje të thella me Xi dhe bazën e tij të pushtetit.

A është me të vërtetë një hap i madh, për të lidhur aktin e qëllimshëm të qeverisë kineze të Xi, për të lejuar udhëtimin ndërkombëtar në Perëndim nga Wuhan (Instituti i Virusologjisë në Kinë), pasi ai ndaloi udhëtimet e brendshme nga Provinca Hubei, duke e ditur se do të shkaktonte vdekje, shkatërrim ekonomik dhe, më e rëndësishmja, rrezikonte Trump-in nga rizgjedhja.

Pasi Joe siguroi nominimin e demokratëve, Kina e dinte se do të përballej me një Amerikë shumë më pajtuese me Joe në Shtëpinë e Bardhë, sesa Trumpi i ashpër ndaj Kinës komuniste.

Nga ana e tjetër, Kina kishte investuar në dollarë për antarët e familjen Biden, në një fond shumë-miliardë dollarësh të lidhur me Xi, leva thjesht nuk do të ishte një problem.

Duke u mbështetur në raportimet e fundit të Kongresit Amerikan, Biden ende zotëron aksionet e tyre në fonde dhe kjo ndoshta shpjegon reagimin e vakët të Joe ndaj protestave në Kinë dhe më saktë në Hong Kong.

Presidenti Donald J. Trump, me të vërtetë ka një ankesë legjitime, që mandati i tij i parë (2016-2020) u zhyt nga demokratë ose më saktë nga komunistët fanatikë amerikanë, në mënyrë të padrejtë nga mashtrimi i Rusisë dhe se zgjedhjet e vitit 2020 u manipuluan si Hemingway dhe Devine detaje në librat e tyre.

Biden-ët, jo vetëm që nuk janë më të mirë se Trump-ët, por në fakt janë shumë të keqinj. Familja Trump u pasurua, duke bërë marrëveshje të pasurive të paluajtshme dhe famën e tyre. Bidenët, u pasuruan, duke shitur Main Street America, në disa raste armiqve tanë.

E majta komuniste këtu dhe shtojcat e saj të ndryshme, duke përfshirë punën kryesore të Shtetit të Thellë (Deep State), punuan me zell për të sulmuar Presidentin Trump në çdo hap, ndërsa në të njëjtën kohë bëri gjithçka që mundi për të mbrojtur sleepy Joe Biden.

 

“Rigged” dhe “Laptop from Hell”

Këto dy libra, janë dy goditje të rënda, që ekspozojnë atë komplot, për të mashtruar amerikanët dhe për të kapur pushtetin. Realiteti i tmerrshëm, është se ata patën sukses. Mendimi më i tmerrshëm është se çfarë do të bëjnë më pas Biden-ët, për të mbajtur pushtetin!?

Fatmirësisht, Disa nga këto informacione, tani po ekspozohen më gjerësisht dhe masivisht në opinionin publik amerikan dhe ndërkombëtar.

Përmbajtja e laptopit iu bllokua në mënyrë propagandistike pa të drejtë publikut amerikanë, përpara zgjedhjeve të vitit 2020, në një mbulim masiv të krijuar nga makina e fuqishme e teknologjisë së madhe, mediave të mëdha, financave të mëdha dhe qeverisë së madhe.

Libri i ri, dokumenton jetën e zjarrtë dhe të shkrirë të Hunter Biden, duke shpenzuar miliona dollarë çdo ditë për drogë, grepa dhe hotele luksoze me prostituta. Ai tregon për shkatërrimin, që ai u ka bërë grave, fëmijëve dhe të dashurave të tij.

E gjithë kjo është bërë e mundur, madje promovuar, nga pozicioni qeveritar i babait të tij dhe i të atit. Vepra, tregon një argument të fortë që babai i tij (Joe Biden) ishte i përfshirë në disa prej këtyre sipërmarrjeve dhe në tërheqjen e fijeve, pavarësisht mohimeve të përsëritura të rrencakut Joe Biden.

Laptop nga ferri… demonstron se çfarë mund (duhet) të arrijë një reporter investigativ vërtet i pavarur, të ekspozojë korrupsionin në opinionin publik.

Fatkeqësisht, një raportim i tillë real është i rrallë dhe faktet masive si male duket se po vazhdojnë të rriten dita-ditës…

 Disa fjalë për librin Laptopi nga Ferri: Hunter Biden, Big Tech dhe Sekretet e Pista që Presidenti u përpoq të fshihte”(New York, USA, 207 faqe)

 

Bota e Biden-ëve, është një vend i neveritshëm

Duke lexuar faqet e librit investigativ, shohim se ka shumë subjekte të përfshira në marrëdhëniet e ndërsjellta korruptive të biznesit të madh të familjes me histori të gjatë kriminale, me emrin e vetëm dominues familja Biden.

Në tërësi të librit, mëson se pronësia, strukturat dhe marrëdhëniet e tyre janë të pakapshme dhe të ndryshueshme, të ndërthurura në mënyra të ndërlikuar, por gjithsesi me një kujdes dhe përqendrim të vëmendshëm ato shkoqiten apo zbulohen ose shfaqen hapur si ngjarje me fakte të dokumentuara, brenda vetë faqeve të librit të ri, ndër më të shiturit sot për sot në SHBA.

Titulli Laptopi nga Ferri…, është vetë Ferri një destinacion për të keqen dominuese, që ka kapluar fatkeqsisht vendin tonë në dekadat e fundit dhe për keqbërësit e papenduar, që pa pike turpi vijojnë të mohojnë gjithçka, që me fakte origjinale është publikuar nga vetë burimi kryesor, që është laptopi original i djalit të Joe Biden i vetëquajturi bisnesmeni Hunter Biden.

Eshtë vërtetuar, se koka dhe truri i Oktapodit me shumë këmbë, që zgjatën e zgjatën dhe komandohen në mënyrë përfekte nga i njëjti trup me emrin Joseph Robert Biden Jr., ose sikurse njihet sot Joe Bides – Big Guy, që merrte rregullisht 10% mbas çdo transaksioni financiarë, duke shitur kështu hapur dhe pa frikë interesat politike ndërkombëtare amerikane, duke pasuruar veten dhe familjen e tij, Biden.

Të gjitha këto përfundime, janë provuar nga dokumentët autentike, që fatmirësisht disponon sot Kongresi Amerikan, i kontrolluar nga patriotët konservatorë republikanë, të cilët fatmirësisht janë hedhur në sulm, kundër korrupsionit prej shumë dekadave të zv/Presidentit komunist të SHBA-së Joe Biden.

Laptop nga ferri…, ia vlen të rilexohet dhe botohet edhe në gjuhën e bukur shqipe, për të gjithë qytetarët në trojet etnike shqiptare, të cilët si kudo në botë kujdesen për të vërtetat e vendit të tyre, për të mësuar hapur, se bota e Biden-ëve është një vend i neveritshëm.

Varësia nga droga dhe çmenduria, nuk janë justifikime të pranueshme për tradhti të tilla ndaj popullit amerikan, ku Hunter Biden, Big Tech, Big Media Globaliste Komuniste u mundua të fshinte sekretet e pista të Presidentit komunist Joe Biden.

Në libër thuhet, se: “Prill 2020, Gjykata e Qarkut të Kievit, urdhëroi që Shokin të regjistrohej zyrtarisht si viktimë e një krimi të supozuar nga ish-zëvendëspresidenti amerikan. Identiteti i Joe fillimisht ishte redaktuar, por gjykata vendosi që ai të emërohej zyrtarisht.” (Miranda Devine,Laptopi nga Ferri: Hunter Biden, Big Tech dhe sekretet e pista që Presidenti u përpoq të fshihte”)[3]

“Joe fluturon për në L.A. (California), për të bërë një kontroll të mirëqenies së Hunter-it, një ditë pasi ai dëbohet nga Chateau Marmont, megjithëse ai nuk është në dijeni të dramave të djalit të tij me hotelin.

Babai dhe djali, kanë “një mëngjes emocional” në La Peer, i thotë Hunter mikut të tij, Azura. “Po e marr për një prerje flokësh. Na vjen keq, ne ishim të zhytur. Një bisedë shumë personale dhe e vonuar.”

Axha Xhimi (Jim, vëllai i Joe Biden), i shkruan mesazhe më vonë atë ditë, për të kontrolluar temperaturën: “Si po shkon me babain tënd? (1-10) 10 më të mirët.” Hunter: “7.” Jim: “Rri aty miku im. Roma, nuk u ndërtua brenda një dite!”

Kështu Xhoi (Joe Biden) largohet të nesërmen dhe Hunter shkon në një Airbnb, për të rifilluar udhëtimin e tij. “A duhet të vij… kam pilula kërpudhash,” shkruan shoku i tij Rush. “Po, ju lutem ejani,” thotë Hunter. “Prisni, a nuk qëndroni më në Chateau?” (Miranda Devine, Laptop nga Ferri, Po aty).

“Në pranverën e vitit 2019, mes periudhave të pirjes së duhanit dhe përpjekjeve me prostituta, të jetuarit jashtë hoteleve dhe erërave të tymit dhe pijeve alkoolike, Hunter Biden mori një vendim çuditërisht të kthjellët.

Ai hipi në një makinë, shkoi në një dyqan kompjuteri dhe e lëshoi laptopin për riparim. Të nesërmen, ai u kthye për t’i dhënë nëpunësit një hard disk të jashtëm, në mënyrë që përmbajtja të mund të nxirrej. Pastaj ai nuk u kthye më.

Pse Hunter vendosi ta çonte kompjuterin e tij te një riparues (dhe përfundimisht ta braktiste) dy javë përpara shpalljes presidenciale të babait të tij, në vend që të blinte një të ri, mund të jetë një enigmë interesante për teoricienët frojdian. Por nga ky vendim fati vjen libri magjepsës i Miranda Devine, Laptop from Hell: Hunter Biden, Big Tech dhe sekretet e pista që Presidenti u përpoq të fshihte.

Rrëfimi mbresëlënës i Devine për marrëdhëniet e dobëta të biznesit të familjes Biden, i nxjerrë nga përmbajtja e hard drive-it të Hunter-it, fillon aty ku mbaroi raportimi yjor parazgjedhor i Neë York Post.”[4]

Shumë nga detajet janë raportuar apo ekspozuar më parë pjesë-pjesë nga gazetarja investigative e gazetës më të madhe amerikane New York Post Miranda Devine, e cila i bashkon ato (ngjarjet) së bashku me raportimet e reja të drejtpërdrejta mbi korrespondencën dhe dokumentet e nxjerra nga laptopi e i vendos ato në kontekst me atë që po ndodhte në atë kohë me nënpresidencën dhe kandidimin presidencial të Joe Biden.

Shumë amerikanë, mendojnë se duhet investiguar edhe vetë Presidenti Barack Hysen Obama, sepse të gjithë këto ngjarje kanë ndodhur gjatë 8 vjetëve të errëta të Presidencës së tij të deshtuar, në vitet 2008-2016.[5]

 

Libri, është një kronikë shkatërruese
e korrupsionit politik e financiarë të familjes Biden

Nga Ukraina në Meksikë apo udhëtimet e shpeshta në Kinë, korrespondenca private e Hunter Biden tregon se si ai dhe familja e tij përdorën pozitën e babait të tij, për të fituar pagesë të lartë dhe me punë të ulët me aktorë të huaj të dyshimtë dhe se si veprimet zyrtare të Joe Biden përfitonin drejtpërdrejt nga mbështetësit financiarë të familjes së tij.

Në rastin më të mirë, Joe Biden shfaqet si një baba i pafat, që lehtëson skemat qartësisht joetike të të birit të fitimit të parave.

Në rastin më të keq, dhe siç sugjerojnë disa nga tekstet dhe e-mailet e Hunter-it, Joe ishte një pjesëmarrës i njohur dhe përfitues i biznesit familjar.

Fakti që vlera e tregut të Hunter-it rrjedh nga pozicioni i babait të tij, dukej se ishte një burim pakënaqësie për Biden-in më të ri, edhe pse ai vazhdoi të fitonte para nga emri i babait.

Hunter u ankua në mesazhe për vajzën e tij, se ai kishte mbështetur financiarisht klanin Biden për tre dekada dhe se pop (është fjala për Joe Biden) merrte një shkurtim të “gjysmës së pagës time”.

Të dhënat financiare dhe korrespondenca e raportuar nga gazetarja investigative Miranda Devine, tregojnë se paratë nga llogaritë e biznesit të Hunterit janë përdorur për të mbuluar faturën e AT&T (kmpani telefonike amerikane) të babait të tij Joe Biden dhe shpenzimet e mirëmbajtjes së shtëpisë dhe se një pjesë e një marrëveshjeje të madhe me Qeverinë e Repunlikës Popullore të Kinën Komuniste, ishte caktuar për të moshuarin pensionist sih senator dhe ish zv/President i SHBA-së i korruptuari dhe rrencaku i madh Joe Biden.

Me afrimin e zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020, korrespondenca e Hunter-it dukej gjithnjë e më shumë si protesta impotente të vëllait të mesëm Corleone, Fredo në The Godfather Pjesa II: “Unë mund t’i përballoj gjërat! Unë jam i zgjuar! Jo siç thonë të gjithë, si memec. Unë jam i zgjuar dhe dua respekt!”

 

Hunter i dërgoi të atit Joe Biden mesazhe të gjata, passive dhe agresive

“Vizioni yt për mua, që jam një kokë e dehur e pafat e degjeneruar, është kaq e dëmshme,” e sulmoi Hunter babain e vet Joe Biden, në një seri tekstesh në muajin korrik të vitit 2019.

Për njëzet vjet, është ndjerë sikur thjesht të kishe nevojë, që unë të shkoja në dhomën time të gjumit dhe hesht, ndërsa të rriturit flasin. Unë ju dua të gjithëve. Por nuk kam asnjë respekt,” u ankua Hunter, në një email drejtuar vajzës së tij.

Ndryshe nga Fredo, Hunter do të mbrohej nga pasojat e veprimeve të tij shkatërruese. E njëjta gjë si përsëritje e historisë po ndodhte identik edhe me familjen super të korruptuar Biden.

 


[1] Tony Bobulinski, Fox News Channel “Tucker Carlson Tonight”.

[2] ‘Hunter Biden Stood To Gain Millions’: GOP Lawmaker Details Hunter Biden’s Deals While Dad Was VP https://www.youtube.com/watch?v=0P54O0W-RSA

[3] Miranda Devine, është një kolumniste e New York Post dhe bashkëpunëtore e Fox News. Ajo gjithashtu punon për mediat australiane si kolumniste e Daily Telegraph dhe bashkëpunëtore e Sky News. E lindur në Queens, Nju Jork, ajo u rrit në Tokio dhe Sydney dhe ndoqi Universitetin Northwestern në Çikago. Një matematikane e reformuar dhe nënë e dy fëmijëve, ajo aktualisht jeton në Nju Jork me bashkëshortin e saj.

[4] Alana Goodman, 19 Rishikim:Laptopi nga ferri: Hunter Biden, Big Tech dhe sekretet e pista që Presidenti u përpoq të fshihte”, Dhjetor, 2021

[5] Shënim: Një vepër tjetër e shkëlqyer e raportimit investigative, është dhe libri “Profile në korrupsion” i Peter Schweizer (autor i shumë librave, bashkëpunëtor i rregullt i kanaleve televizive Newmax, Infowars, OAN, Fox News etj.,), ku jepen shumë zbulime të reja, në lidhje me “biznesin” dhe korrupsionin e madh të familjes Biden.

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.