Hyrje Kërko

Shefqet Dibrani - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

FJALIMI YT MË BËRI EDHE MUA TË SKUQEM HAXHI AVDYLI!

Prizren, 13.10.2017 Dega e "LIDHJES. - Socialiste", me kryetarin e saj Haxhi Avdyli, në Fushatën Zgjedhore që u mbajt në Prizren më 13.10.2017, promovoi NDRYSHIMIN...

PSE KY SFOND SERB NË LOGON “LIDHJA”?!

Skandaloze: Që nga bërja publike e sloganit “LIDHJA.” që tashmë po përdoret si Logo e Partisë së Isa Mustafës. Zyrtaret politik dhe kandidatët për...

ISA MUSTAF BASHKË ME SHTABIN E RIINVESTIT, MENJËHERË DUHET TË PËRJASHTOHEN NGA LDK-ja

THIRRJE PUBLIKE Shkruan: Shefqet DIBRANI Skenari i zi i Isa Mustafës, dalëngadalë po realizohet. Isa Mustafa që i shërbeu LKJ-së me devotshmëri ka mision për ta...

TË SHPËTOHET LDK-ja DHE RUGOVIZMI

THIRRJE PUBLIKE Drejtuar themeluesve të LDK-së, veprimtarëve të viteve të nëntëdhjeta dhe atyre që ishin bashkëpunëtorë shumëvjeçar të dr. Ibrahim Rugovës: Jusuf Buxhovi, sekretar i...

ARBAN ABRASHI SHKEL MBI MITIN DR. IBRAHIM RUGOVA

Analizë: FUSHATA ZGJEDHORE NË PRISHTINË Hapja e fushatës zgjedhore në Prishtinë, më 28.09.2017, e karakterizojnë defekte konceptuale që do të ishte mirë, kjo video të...

ÇARAVESHJA E LIDHJES QË SHPËRFAQ SIGLËN “LDK”

Analizë: Shkruan: Shefqet DIBRANI Deklarata e “LIDHJES” se koalicioni me PDK-në është propagandë e rrejshme, sepse “LIDHJA.”, kësaj qeverie do t’ia shkurtojmë “jetën!”, në të cilën...

ISA MUSTAFA PROMOVON “LIDHJEN” DUKE HARRUAR IBRAHIM RUGOVËN!?

Skandaloze: Në Prishtinë, më 21 shtator 2017, në ora 17:00, “Lidhja”, si duket një subjekt i ri i Isa Mustafës, nisi fushatën zgjedhore në një...

INTERVISTË ME FADIL ISLAMIN, SEKRETAR GJENERAL I PDU-së

PDU është themeluar në zemër të Europës dhe po rritet në Kosovë St. Gallen – Zvicër, e diele, 10.09.2017 Fadil Islami, (20.02.1966), lindi në Prishtinë, nga...

TENDENCA PËR RIKTHIM PRODHON REVANZHIZËM

Polemikë: Polemikë me intervistën e Fatmir Sejdiut, dhënë për gazetën elektronike “TE SHESHI” të datës 6 shtator 2017. http://tesheshi.com/ekskluzive-ish-presidenti-fatmir-sejdiu-nje-lutje-zotit-per-qeverine-haradinaj-dhe-nje-recete-per-ringritjen-e-ldk-se/ “Nëse LDK-ja e sheh të nevojshme...

TA MBËSHTETËSH ISA MUSTAFËN?!

Shkruan: Shefqet DIBRANI Ta mbështetësh Isa Mustafën, i cili i ka humbur disa palë zgjedhje, e ka humbur Prishtinën, i ka përjashtuar themeluesit e LDK-së,...

TË PREFERUARA

POPULLORE

LAJME SHKURT