Hyrje Kërko

Shefqet Dibrani - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

DEGJENERIMI I LDK-së

Analizë: 1. Arben Gashi, 08.06.2017, në “Debat D-Plus - TV Dukagjini”, përballë Ermal Pandurit, bashkë me Ilir Deda, nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa. Penalist: Imer Mushkolaj, analist...

NDIHMOJENI VENDIN TIM

Letër të hapur: Ambasadorit të ShBA-ve në Republikën e Kosovës z. Greg Dellawie Ambasadores së Gjermanisë në Republikën e Kosovës zonj. Angelika Viets Ambasadorit të Britanisë së...

KP I LDK-së DUHET TË BËJË KTHESA HISTORIKE

LETËR E HAPUR DREJTUAR KP TË LDK-së Isa Mustafa e futi LDK-në dhe Kosovën në krizë Isa Mustafa po sillet si despot me LDK-në dhe me...

PSE LVV-ja DUHET TA FORMOJË QEVERINË ME PAN-in

Shkruan: Shefqet DIBRANI Padyshim zgjedhjet e 11 qershorit 2017, e bënë LVV-në parti serioze që nuk duhet të injorohet e as të anashkalohet. Në anën...

PSE AVDULLAH HOTI NUK E NJOHU PËR TË GJALLË DR. RUGOVËN?!

SHKRUAN: Shefqet DIBRANI Avdullah Hoti paska shkruar se: “Shtepia e Presidentit eshte e hapur per te gjithe. Edhe per kundershtaret politik. Perkulja qe te gjithe...

MORALI I DYFISHTË DHE DEMOKRACIA E PRANGUAR

Zgjedhjet e 11 qershorit 2017, kanë determinuar një qasje të re politike. Edhe pse ato shkuan mirë, Kosova mbeti në krizë të thellë. Siç...

LDK-ja ËSHTË PARTI SHTETFORMUESE APO PARTI SHTETRRËNUESE?! (4)

E publikuar në profilin e autorit në FB: https://www.facebook.com/ THIRRJA NR. 4 Të nderuar deputete dhe deputetë, Kosova është në krizë, kurse qëndrimi juaj po manifestohet si...

Debati për Prishtinën një nismë që u prapështua nga ndikimi rus në Kosovë

Nga profili i autorit në FB: https://www.facebook.com/notes/shefqet-dibrani/ Reagim, në plagjiaturën e Bardhyl Metajt dhe Muhamet Mustafës, për të bërë një “Klub me prishtinali”, botuar në...

Mësyshi – një epilog tragjik?!

Shkruan: Shefqet DIBRANI Zgjedhjet e 11 qershorit 2017, shënuan një emancipim demokratik, por si duket humbësit janë prekur nga Mësyshi, pasi vetja iu pat hy...

KOSOVA PRET NGA ALBINI POR JO NGA PUTINI

Shkruan: Shefqet DIBRANI Zgjedhjet e 11 qershorit 2017, në historinë e Kosovës kanë determinuar koncepte të reja duke favorizuar një lëvizje të re e cila...

TË PREFERUARA

POPULLORE

LAJME SHKURT