Hyrje Kërko

Shefqet Dibrani - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

Shefqet Dibrani, vlerë kombëtare në fushën e letërsisë dhe publicistikës shqiptare

Shkruan: Florim Zeqa, 22.08.2017 Vendlindja nderon autorin Në mbrënjen e së dielës së 13 gushtit 2017, Restorant-Pizzeria "Grand Punto" në Gërdoc të Llapit ishte pikë-takimi i...

Shefqet Dibrani: INXHJA E LDK-së

(Letër e hapur Ministreshës Hykmete Bajrami) E nderuar Ministresh Hykmete Bajrami, të dëgjova sot në TV kur flisje për Diasporën, kur i ftove bizneset nga...

SHEFQET DIBRANI DO TË JETË PJESË E KUVENDIT TË LDK-së

Letër adresuar kreut të LDK-së, Trupit diplomatik në Kosovë, si dhe mjeteve të informimit publik në Kosovë: SHEFQET DIBRANI, KRYETAR I DEGËS SË LDK-së NË...

Shefqete Gosalci poete e penës, këngëtare, veprimtare dhe luftëtare e dalluar!

Shkruan Asllan Dibrani Shefqete Gosalci me veprimtarinë e saj ka lënë gjurmë në opusin e letërsisë shqipe si poete. Aranzhmanin e saj e begatoj...

RRËZIKU NGA KTHIMI SERB NË KOSOVË

Analizë: RËZIKU NGA KTHIMI SERB NË KOSOVË, (ose një dashuri deri në ngulfatje për Amerikën?!) (Versioni i plotë) Nga Shefqet Dibrani, E shkruar, më 31 dhjetor 2017...

DËSHTOI EDHE VJOSA OSMANI

Publikuar në profilin e autorit në FB https://www.facebook.com/shefqet.dibrani/posts/10214598244132705 Shefqet Dibrani Vjosa Osman tashmë është bërë marionetë e Isa Mustafës. Kjo po dihet! Por si po duket ajo...

KUR DITËLINDJA E LDK-së I KUSHTOHET VËLLAIT HERO I DEMOKRACISË

(Ky shkrim u lexua në mbrëmjen e Premierës së filmit dokumentar “FLAKADANI I DEMOKRACISË”, kushtuar Hasan Zemajt, që u mbajt në Kreuzlingen të Zvicrës,...

Skandaloze: 28 Vjetori i themelimit të LDK-së po transmetohet si në fotot ma poshtë?

Nga profili i autorit në FACEBOOK - https://www.facebook.com/shefqet.dibrani/posts/10214564162520686?pnref=story Pse jo krejt "PËRMBYSËT", kështu drejtpërdrejt po transmetohet fjalimi i shefit të "LIDHJES", në manifestimin qendror kushtuar "28...

TASH ËSHTË MOMENTI I LLOGARIDHËNIES

Thirrje per reforma të brendshme në LDK Shkruan: Shefqet DIBRANI*) LDK-ja që drejtohet nga Isa Mustafa në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit 2017, pësoi një humbje...

PRESIDENT RUGOVA RA EDHE ISTOGU!

Nuk ka rëndësi fare nëse në votat me kusht z. Haki Rugova e rrëzon kundërshtarin e tij, e rëndësishme është rënia e tij morale...

RRËSHQITËS I SHKRIMEVE

LAJME SHKURT