“Në dreq gruaja dhe fëmijët!”

0
318
Ilir Muharremi - Thyerja

Dani: Dashuria jonë është fati ynë! Ti ke hyrë në jetën time për të ndrequr gjithçka!
Niki: Po gruaja… fëmijët…?!
Dani: (e ndërpret) Në dreq gruaja dhe fëmijët! Ti je zemra ime.
(Niki stepet, e shikon me habi Danin)
Dani: Më fal! Më fal, e dashur! Nuk doja… nuk doja, të dilja jashtë vetes!
Niki: Ti je…
Dani: Jam një i dashuruar, që e do një grua dhe planifikon të ardhmen me të! Të fillojë një jetë të re!
Niki: Ndoshta duhet ta rregullosh jetën e vjetër në fillim, pastaj ta fillosh jetën e re!

Dialog nga tragjedia “Thyerja” e Ilir Muharremit.

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.