Izy – vajza në bunker

0
25
Izy - karusel

Izy – vajza në bunker

Izy po ecën...Arben Çokaj

Unë i hedhi shikime asaj
Ajo ulë sytë,
Unë përpiqem t’i flas,
ajo ngrihet e ikën…

Unë i hedhë lule asaj…
E lulet thahen… vyshken…

Vajza në bunker,
Humbet një vit kohë
Në përpjekje për t’u afruar…
Në fund ajo flet nëpër dhëmbë
Më shan me miqtë e saj
Dhe kënaqet me dështimin…
Ikën…
Humbet nëpër mjegull…

Vajza në bunker, pse fshihet?
Pse struket? Kush e tremb?
Dil nga bunkeri, moj vajzë…
Se të mbroj unë…

Eh, ironi e fatit…
Kë mbron ti?
Ti s’mbron dot as veten…

Pa provoje një herë… 🙂

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.