Isabella ime e dashur

0
101
Isabella - ideale

Foto si ilustrim

Arben Çokaj

Isabella ime e dashur

Ti e di,
unë do të them diçka
E ti do të thuash PO!
Ndale pak hapin
Moj e uruar,
Boll vrapove,
Mos fluturo!

Jeta nuk është veç fluturim

Buzët tona janë të mbushura
Me ngarkesa elektrike
Kur ne të puthemi
Do të ketë një shkëndijë
Të fortë, si një saldim…
Që përshkon trupin e shpirtin
(dhe yjësinë e Orionit)
Kjo, do të na mbajë bashkë
Për gjithë jetën!
Dakord?!

Më prit!
(në planetin Tokë,
dy njerëz duhen….
Kjo ka vlerë universale)

Mëngjes, 14 shkurt 2024

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.