Ëndërra që më mbeti ëndërr

1
777
Leonardo Nika

Leonardo Nika

(Ëndërra që më mbeti ëndërr)

“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””
Ku je arratisur
Fotot s’i kam grisur
Po ç’mëndem për ty
Gjumë nuk kam në sy
“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””
Kaq shumë të dashuroj
Sa nuk mundem të të haroj
Përmes vargjeve të kujtoj
Nganjëher edhe lotoj
“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””
Shumë të dashurova
Por tjetri të gëzoi
Dashuria për ty
Kurrë nuk më mbaroi
“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””
Ikën një ditë
Dhe vjen një tjetër
Ti për mua je brengë e vjetër
“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””
Unë jam poet dhe autor
Por kam dëshir të bëhem skulptor
Thjeshtë dua të gdhënd
Varsen me emrin tënd
“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””
Kur mbi varrin tim
Të filloj punimi
Kur mbi varrin tim
Të më vihet kurora
Veç atëhere do të them të harrova
“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

1 KOMENT

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.