Kosova, kryeministri Kurti: “Rrezikojmë luftë. Pas Serbisë është Putini”

0
597
Kurti - La Repubblica

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

nga korrespondenti ynë Fabio TonacciLa Repubblica – Përktheu Arben Çokaj

Intervistë me kryeministrin e Prishtinës: “Serbët kanë 48 baza rreth Kosovës. Protestat nuk ishin spontane, por të organizuara nga Beogradi me mbështetjen e Rusisë

Prishtinë – “Rreziku i një konflikti të ri ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i madh. Do të isha i papërgjegjshëm nëse do të thoja të kundërtën, veçanërisht pasi bota e ka parë se çfarë ka bërë Rusia me Ukrainën“. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, 47 vjeç, lider i socialdemokratëve, ka avantazhin që nuk fshihet pas fjalimeve në modë.

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.