Udhët e Kosovës dhe verzionet

0
423
Qeveria e Kosovës - ndërtesa

Udhët e vështira:

Udha e shpatës për Liri : Gjergj Kastrioti
Udha e lidhjes politike në Prizren 1878
Udha e shkronjave : Dhaskal Todri
Udha e alfabetit unik Shqiptar në Manastir : Gjergj Fisha & Company
Udha e pavarësisë : Ismail Qemali & Company
Udha e 215 mijë Shqiptarve të përjashtuar nga RSFJ në Turqi 1953-1965
Udha e lirisë së Kosovës në Washington 1990 : Dr Rugova & Company
Udha e luftarve të Kosovës për të !!!ble!!! armatim në Shqipëri
Udha e 14 mije Shqiptarve me 1998-1999 për në amshim
Udha e lirisë së Kosovës në Rambouillet 1999: Dr Rugova & Hashim Thaqi
Udha e 1.2 milion Shqiptarve të përjashtuar nga KS me 1998-1999
Udha e aeroplanëve Amerikan dhe Britanez prej 24 Mars 1999 deri me 12 Qershor 1999

Pastaj vijnë udhët e lehta:

Udha e Vjosa Osmanit për derivate 80 Euro prej Mitrovice n Prishtine..tu nejt në Prishtinë.
Udha e Albin Kurtit prej banese dej te shitorja me ble sallata pa e mbajt kurkush & me lidhe töja sakaqeve t’shoqes t’vet.
Udha e Shpend Ahmet tullumit pej shpije në komune me aftobuzz nja dy -tri here për facebook
Udha e Donika Shwartz-it prej Gjurmanije në Kosovë për me u punësue si ministre, sepse në Gjurmani ishte e papunë
Udha e Agim Bahtirit prej Hollande ùn Kosoev për me u nxjerr prej borxheve në Hollandë bashka.
Udha e Xhavit Halitit prej Europe në Kosovë pasi që USA UK e qliruan Kosovën
Udha e Bexhet Pacollit pej Zvicre në Kosovë për me privatizue pa pare, krejt qka ka mujt.
Udha e Erdoganit prej Ankare deri në Prishtinë me e privativjedh Aeroportin dhe Elektrokosovën
Udha e Glauk Konjufcit pej Foto Nesha… deri në parlament për syreta fëmijve sukur Tita me ata të Koresë veriore
Udha e muslimanve të Kosovës për në Siri dhe Irak me vra njerëz për qefi
Udha e vandalve te VV në vitet 2005-2019 për të gjuajtur me gurë q’do gjë që iu doli përpara gjatë udhëtimit terrorist
Udha e “patriotit” Dr. Rifat Latifi prej Amerike në Kosovë me 2022! për tu bo ministër, pasi u pennsionua në USA!
Udha e diasporës europiane kah Serbia me ardhë në Kosovë, se po i humbin 6 orë nëse e bojnë udhën tjetërkah.
Udha e pllazma keksave pej Serbie në Kosovë!

Udha e mbarë Kosovë.

Blerim Krasniqi

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.