Gëzuar muza ime

0
176
Sinan Kastrati - muza

Hyjneshës së Dyrrahut

Gëzuar muza ime

Prozë poetike

E njoha njëherë një femër
I shkruajta:
– Po ta dërgoj një lule dhe …
Një përqafim
– Gjithashtu, më buzëqeshi
– Sa e mirë je
Iku me erën e luleve e valët e detit
Fluturoj në Dyrrah, Apolloni, në Olimp, në Venedik e në Voskopojë
– Jam poete
Nuk munda të flas e as ta përqafoj
Ta kap për flok
Ta puth në ballë e në … faqe
Natën në ëndërr e pash
Më buzëqeshi
Ishte hyjneshë, zanë mali e orë
– Oli?
Iku bashkë me ëndërrën
Më iku
Nuk munda ta ndali
Ta kap për beli
E ta puth në buzë e në ballë

Sinan Kastrati, Suedi
Malmö, 30 dhjetor 2023
sinankastrati09@hotmail.com

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.