Hyrje Kërko

Leke Mrijaj - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

Bekimi i Kryqit në tokën e dhuruar Kishës së Zllakuqanit nga Franë Mrijaj

Shkruan: Lekë MRIJAJ Sot, në fshatin Pataqan të Klinës, në truallin prej 15,20 'ha ( pesëmbdhjetë ari e njëzet metra) dhuruar Kishës së "Shën Gjon...

Prelati ynë i përndritshëm Imzot Mark Sopi, kujtohet në 12 vjetorin e ikjës së...

Shkruan: Lekë MRIJAJ Prelati ynë i përndritshëm dhe i përhirshëm imz. Mark Sopi do të kujtohet përherë si një bari i ndritur i fesë dhe...

Për pamjen përrallore, fshati Doblibare merr Mirënjohje nga Kryetari i Komunës z. Ardian Gjini

Shkruan: Lekë MRIJAJ Komuna e Gjakovës nderon rininë e Doblibares për zbukurimin e fshatit për Krishtlindje e Vitin e Ri 2018. Kryetari i Komunës së...

Mbrëmë në mesnatë në Klinë, u mbajt mesha e Krishtlindjes

Shkruan: Lekë MRIJAJ KLINË - Besimtarë të shumtë katolikë u mblodhën mbrëmë në Kishën “ZOJA E KËSHILLIT TË MIRË” në Klinë, ku u mbajt mesha...

Cili është poeti Kastriot I. Veselaj?

Shkruan: Lekë MRIJAJ I. Poeti Kastriot I. Veselaj u lind në Suharekë. Ka të mbaruar me sukses të shkelqyer studimet master për histori, si dhe bachelor...

Dje, në Doblibarë të Gjakovës u mbajt manifestimi kulturor “Ditët e Augustin Ukaj”

Shkruan: Lekë Mrijaj Dje, me 29. 10. 2017, në restorant “Dasmori” në Doblibarë të Gjakovës, nën patronatin e Famullisë së Doblibarës në Gjakovë, u mbajt...

TË DIELËN, MË 29 TETOR 2017, NË DOBLIBARË TË GJAKOVËS DO TË MBAHËT MANIFESTIMI...

Shkruan: Lekë MRIJAJ Siq njoftohemi nga drejtuesit e lartë të Këshillit Organizativ të dielën më 29 tetor 2017, në ora 14:00, do të mbahët Manifestimi...

Vështrim i vëllimit poetik “Krishti vesh me t’kuqe” e autorit Andreas Dushi

Shkruan: Lekë MRIJAJ Tashmë emri i poetit më të ri të letërsisë shqipe Andreas Dushi, veçse është i njohur për lexuesit tanë. Ky poet i...

POEZIA E BREZIT QË I TAKOJ U LIND NGA DHIMBJET DHE VUAJTJET E POPULLIT

INTERVISTË ME MIKEL GOJANIN, KRIJUES LETRAR DHE STUDIUES INTERVISTOI: Lekë MRIJAJ Prof. Mikel Gojani, është një nga figurat, me të cilët komunikoj miqësisht dhe vëllazërisht pothuajse...

Leonora Laçi: Dom Anton Kçira, Ambasadori i shqiptarëve në SHBA

5 tetor 2017 Këto ditë doli nga shtypi libri i dytë kushtuar aktivitetit kombëtar dhe fetar të Dom Anton Kçirës me titull “Don Anton...

RRËSHQITËS I SHKRIMEVE

LAJME SHKURT