Hyrje Kërko

Arif Ejupi - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

Ne po jetojmë për të mbijetuar

Nga Musa Sabedini Nuk jam mohues i asaj që ka ndodhur tash e sa vite në Kosovë. E di që ka edhe momente të mira,...

28 Nëntori, Dita e Flamurit, si vlerë e veçantë e kombit tonë festohet edhe...

Ky akt madhor u nderua nga mërgimtarët tanë edhe me organizimin e Manifestimit Qendror në “Salle des Fetes Avanchets” të komunës Vernier, që është...

Në Lozanë të Zvicrës u mbajt konferencë njëditore mbi trashëgiminë historike dhe etnokulturore të...

Arif Ejupi Universiteti Popullor Shqiptar i Gjenevës, me traditë në organizimin e tryezave, debateve dhe sesioneve të ndryshme shkencore edhe kësaj here ka qenë nismëtar...

10 vjet “Gëzuar” në Gjenevë

Ansambli i këngëve dhe valleve “Gëzuar” nga Gjeneva, shënoi dhjetëvjetorin e veprimtarisë së tij të suksesshme me një program të pasur kulturor Arif Ejupi, 20...

E FUNDMJA KËNGË IMJA U KËNDOFTË NË SHQIPËRINË E BASHKUAR !

Titulli i këtij shkrimi është marrë nga amaneti i fundit i këngëtarit tonë të njohur Mentor Sefer Ejupi, i cili vdiq papritmas më 17...

“FC Kosova” e Gjenevës, 20 vjet futboll dhe integrim

Futbolli Shqiptar në Zvicër “FC Kosova” e Gjenevës sivjet mbush 20 vjet të themelimit: ajo është zyrtarizuar me regjistrim pranë Asociacionit kantonal të futbollit të...

“Ditët e Agimit” u shënuan edhe në Gjenevë

Në këtë jubile, krahas heroit Agim Ramadani janë përkujtuar edhe të njëqindetrembëdhjetë dëshmorët e tjerë të Betejës së Koshares Arif Ejupi, 14 Maj 2017 Shoqata Atdhetare...

Raportimi për situatat e ndjeshme dhe etika mediale

Nga Musa Sabedini *) Rasti i Astrit Deharit, Hamdi Sopës, Dino Hasanajt dhe disa raste të tjera të ndjeshme, kanë shtruar nevojën e ngritjes profesionale...

Pritje e ngrohtë për “Skënderbeun” e Xhevat Limanit në Gjenevë

Kultura Arif Ejupi, 16 Prill 2017 -- marrë nga www.albinfo.ch Me rastin e festës së Pashkëve, Universiteti Popullor Shqiptar i Gjenevës për artdashësit e shumtë të...

ROLI I PREDIKUESVE SHQIPTARË NË LUFTËN E FUNDIT ME SERBINË I PAKONTESTUESHËM

Kjo vepër voluminoze është përkthyer në gjuhë të ndryshme të botës. ARIF EJUPI Predikuesit shqiptarë të konfesionit, myslimanë, katolikë dhe ortodoksë njihen kudo në botë për...

TË PREFERUARA

POPULLORE

LAJME SHKURT