Të shtunën protestë masive në Tiranë kundër rritjes së çmimit të naftës

0
397
Protesta në Tiranë

Protesta kundër rritjes së cmimit të naftës nuk do të ndalet. Aktivisti Mirgen Qiraxhi ka ftuar gjithë qytetarët nga mbarë Shqipëria që ditën e shtunë të përshkallëzojnë protestën, dhe të mblidhen sebashku për t’i bërë të ditur qeverisë se shqiptarët nuk janë vetëm vota, por njerëz që jetojnë dhe duan të ndërtojnë jetën e tyre normale në vendin e vet.

Ky manifestim do të vazhdojë çdo ditë. Sot kushdo nga qytetarët mund të qëndroja. Ne do jemi çdo ditë në orën 5 këtu. Ata që duan të qëndrojnë absolutisht të rrinë këtu. Të shtunën ftoj të gjithë qytetarët të vijnë në protestë’, tha Qiraxhi.

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.