Rrjeti i Dënimit të Krimeve Financiare në Departamentin e Thesarit të SHBA-së, mori 4 (katër) paralajmërime për aktivitete të mundshme kriminale të Hunter Biden

0
922
The Ukraine connection

I dashur Hunter, faleminderit që më ftove në DC dhe që më dhatë mundësinë të takojmë babanë tuaj dhe kaluam ca kohë së bashku” – Pozharsky, më 17 prill 2015

Unë mendoj, se ky ishte treguesi im i parë, se ndoshta FBI ishte më e interesuar për t’ia kthyer laptopin ish-pronarit dhe për të mbrojtur Bidens, sesa ata po më mbronin mua ose për ta çuar këtë në kanalin e duhur. Unë mund të them patjetër se ai (Hunter Biden) ishte i dhur. Kur kërkova mbiemrin e tij, pati një pauzë të gjatë. Dhe ai shtoi në mënyrë sarkastike Biden… ” – John Paul Mac Isaac, teknik kompiuterashThe Mac Shop“, 12 prill 2019, Delaware

Klajd Kapinova

Senatori republikan Ron Johnson kërkon përgjegjësi, për historitë e laptopëve Hunter Biden.

Senatori republikan Ron Johnson nga Wisconsin, thotë se është koha për llogaridhënie, në lidhje me përmbajtjen e laptopit të Hunter Biden.

Email-et alarmante në laptop, të cilët tani janë autentikuar, pas një përpjekjeje masive për mbulim të politikanëve të krahut të majtë, implikojnë përfshirjen e Joe Biden në marrëdhëniet e korruptuara të biznesit të djalit të tij jashtë shtetit.

Kjo ndodhi ndërsa Joe Biden po shërbente si zv/President i SHBA-së, nën drejtimin e administrates së demokratit Barack Hysen Obamën, që tregon hapur se ky veprim anti-kushtetues është një abuzim i kjartë i pushtetit dhe konflikt i pastër interesi.

Senatori Johnson, thotë se situata është tronditëse. Laptopi tashmë është vërtetuar, për më shumë se një vit e gjatë muaj nga analizat e ekspertëve, tha Johnson.

Nuk e kuptova, se askush ende po vinte në dyshim se disku i kompjuterit të Hunter Biden ishte i rremë. Mendova, se ishte krijuar për më shumë se një vit,” tha Johnson.

Biden - Zelensky

Kjo tregon se sa e njëanshme është me të vërtetë media kryesore amerikane. Ata nuk janë më gazetarë. Ata janë avokatë të së majtës radikale. Është befasuese që ata do të dilnin tani dhe më në fund do të pranonin atë që ne të tjerët e pranuam të ishte e vërtetë shumë kohë më parë dhe ata kurrë nuk do ta pranojnë se kishin gabuar.”

Kjo sërish dëshmon korrupsion. Ka korrupsion edhe brenda medias kryesore. Është një problem i madh, me të cilin po përballemi sot, në këtë vend. Ne kemi nevojë për një shtyp të lirë, por ne kemi nevojë për një shtyp të lire, që është kryesisht i pa-anshëm.”

“Kjo nuk është ajo që kemi sot. Ne duhet të hedhim një vështrim në atë që ka ndodhur me shoqërinë tone, ndarja, përçarja, për shkak të gënjeshtrave që ata kanë shtyrë prej vitesh. Është skandaloze. Kur do të kërkojnë falje avokatët në media, për atë që i kanë bërë Amerikës!?”

Vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale të 2020-ës, liberalët po përpiqeshin të mbronin Joe Biden dhe të mbulonin një raport mallkim, për laptopin original nga ferri të Hunter Biden. Kontrolluesit e fakteve të krahut të majtë, mbyllën me mashtrime historinë në mediat sociale të korruptuara në vitin 2020.

Megjithatë, ata nuk mund ta fshehin kurrë më të vërtetën. Laptopi dhe përmbajtja e tij është verifikuar se i përkiste Hunter Biden, djalit të Joe Biden.

Në fillim, një burrë i quajtur John Paul Mac Isaac, thotë se Hunter Biden hyri në dyqanin e tij, të riparimit të kompjuterëve më 12 prill të vitit 2019. Dyqani i tij në Delaware quhej “The Mac Shop“.

“Unë mund të them patjetër se ai ishte i dehur. Kur kërkova mbiemrin e tij, pati një pauzë të gjatë. Dhe ai shtoi në mënyrë sarkastike Biden.”, shpjegoi Mac Isaac.

Mac Isaac, thotë se ai thirri FBI-në, pasi gjeti n shpjegoi Mac Isaac.  kompiuter një vëllim të habitshëm dhe të neveritshëm të fotove pervese pornografike së bërë në shtëpi. Ajo që filloi si një riparim i thjeshtë kompjuteri, u shndërrua shpejt në një zbulim shqetësues.

Mac Isaac, gjeti gjithashtu të zbuluar një PDF, që tregonte se Hunter Biden kishte fituar 1.2 milionë dollarë për Burisma, një kompani private energjetike në Ukrainë. Ai hulumtoi Burisma dhe përmbajtjen e laptopit, të cilin e gjeti thellësisht me përmabtje shqetësuese.

Kur u takua me agjentët e FBI-së, ai tha se ata nuk ishin në nxitim për të parë laptopin ose për të ndërmarrë veprime.

Unë mendoj, se ky ishte treguesi im i parë, se ndoshta FBI ishte më e interesuar për t’ia kthyer laptopin ish-pronarit dhe për të mbrojtur Bidens, se sa ata po më mbronin mua ose për ta çuar këtë në kanalin e duhur,” tha ai.

Për fat të mirë, një juri e madhe federale, po shqyrton akuzat e mundshme, kundër djalit të Joe Biden.

Departamenti Amerikan i Drejtësisë, ka hetuar Hunter Biden, për mashtrim dhe evazion fiskal. Deri më sot, Hunter nuk është akuzuar penalisht.

Bidenët, kanë bërë favore për rusët gjatë gjithë kohës

Jetesa luksoze e Hunterit dhe marrëdhëniet e biznesit të huaj, kanë ngritur shqetësime të mëdha. Hunter, kishte të paktën katër transaksione të mëdha, që bankat i cilësuan si “veprimtari të mundshme kriminale“, ndërsa babai i tij shërbeu si zëvendëspresident i SHBA-s shpjegoi Mac Isaac, nën presidencën më të keqe (në të gjithë historinë e presidentëve të SHBA-së) dhe të korruptuar të Barack Hysen Obama.

Prej shumë kohësh, një sekret i errët nga e kaluara e Bidens, është shfaqur dhe ka rënë në sy të shumë amerikanëve.

Kështu sipas fakte dhe provave, dihet se Hunter Biden, dikur mori një transfertë mbresëlënëse prej 3.5 milionë dollarësh nga Elena Baturina, gruaja më e pasur në Rusi dhe e veja e Yury Luzhkov, i cili ishte ish-kryebashkiaku i Moskës.

Baturina zbuloi se ata kanë “një marrëdhënie financiare“, por nuk pranoi të thellohej në arsyen e kryerjes së transfertës bankare. Pagesa për firmën e investimeve të Bidenit, është bërë në fillim të vitit 2014. Me kalimin e shpejtë deri në vitin 2022, ka spekulime të përhapura se Bidenët, kanë bërë favore për rusët gjatë gjithë kohës.

Hunter Biden merr 100,000 dollarësh nga një filial i CEFC China Energy

Një tjetër transaksion i dyshimtë me tela ishte një pagesë prej 100,000 dollarësh nga një filial i CEFC China Energy. Në atë kohë, kjo kompani ishte në pronësi të miliarderit kinez Ye Jianming. Pagesa shkoi në firmën ligjore të Hunter, Owasco, në 2017.

Asokohe Rrjeti i Zbatimit të Krimeve Financiare në Departamentin e Thesarit të SHBA-së, mori këto katër paralajmërime për aktivitete të mundshme kriminale.

Në vitin 2020, një hetim u nis mbi aktivitetin financiar të Hunter nga Komiteti i Sigurisë Kombëtare të Senatit dhe Komiteti i Financave të Senatit. (By David RuffuMarch, Ron Johnson Demands Accountability Over Hunter Biden Laptop Stories, March 20, 2022)

Rusia ndalon si Persona Non Grata njerëzve më të korruptuar në botë: Joe Biden, djalit të tij Hunter Biden, Hillary Clinton…

Media botërore dhe amerikane fsheh Deklaratën e Ministrisë së Jashtme të Federatës Ruse e cila ndalon si Persona Non Grata hyrjen në Rusi të njerëzve më të korruptuar në botë: Joe Biden, djalit të tij Hunter Biden, Hillary Clinton, etj.

Deklarata e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, për sanksionet personale në lidhje me përfaqësuesit e udhëheqjes amerikane dhe personat e lidhur.

Në përgjigje të një sërë sanksionesh të paprecedentë që ndalonin, ndër të tjera, hyrjen në Shtetet e Bashkuara për zyrtarët e lartë të Federatës Ruse, nga 15 marsi 2022, shek. G. Presidenti J. është përfshirë në “stop-listën” ruse në bazë të reciprocitetit të ndërsjellë. Biden, Sekretari i Shtetit E. Blinken, Ministri i Mbrojtjes L. Austin dhe Kryetari i Komitetit të Bashkuar të Shefave të Shtabit M. Milly, si dhe një sërë shefash departamentesh dhe udhëheqës të famshëm amerikanë.

Ky hap, i ndërmarrë në rendin e reagimit, u bë një pasojë e pashmangshme e kursit ekstrem rusofobik të ndërmarrë nga administrata aktuale SHBA, e cila në një përpjekje të dëshpëruar për të ruajtur hegjemoninë amerikane, bëri një bast, duke hedhur poshtë çdo mirësjellje, n dhe ruse. kufizim frontal.

Ne nuk refuzojmë të mbajmë marrëdhënie zyrtare nëse ato përmbushin interesat tona kombëtare dhe, nëse është e nevojshme, do të zgjidhim problemet që dalin nga statusi i personave në listën e zezë, për të organizuar kontakte të një niveli të lartë.

Më poshtë është një listë e qytetarëve amerikanë në listën e ndalesave:

 1. Joseph Biden (Joseph Robinette Biden);
 2. Anthony Blinken (Anthony John Blinken);
 3. Lloyd James Austin III);
 4. Mark Alexander Milley);
 5. Jacob Sullivan (Jacob Jeremiah Sullivan) – Asistent i Presidentit të Shteteve të Bashkuara për Sigurinë Kombëtare;
 6. William Joseph Burns – Drejtor i CIA-s
 7. Jennifer Psaki (Jennifer Rene Psaki) është Sekretare e Shtypit e Shtëpisë së Bardhë;
 8. Dalip Singh (Daleep Singh) – Zëvendës Asistent i Presidentit të Shteteve të Bashkuara për sigurinë kombëtare;
 9. Samantha Jane Power – Drejtoreshë e Agjencisë për Zhvillim Ndërkombëtar;
 10. Hunter Biden (Robert Hunter Biden) është djali i Presidentit të SHBA;
 11. Hillary Clinton (Hillary Diane Rodham Clinton) është një ish-kandidate presidenciale e Shteteve të Bashkuara;
 12. Adewale Adeyemo është zëvendësministri i parë i Financave;
 13. Reta Jo Lewis është President dhe Kryetar i Bordit të Drejtorëve të Bankës së Eksportit dhe Importit.

Së shpejti do të pasojnë njoftime të reja, për zgjerimin e listës së sanksioneve për të përfshirë zyrtarë të lartë amerikanë, ushtarakë, ligjvënës, biznesmenë, ekspertë dhe persona mediatikë, zjarrvënës rusofobë apo bashkëpunëtorë, urrejtjen e qershorit ndaj Rusisë dhe futjen e masave kufizuese.

Këto veprime do të kryhen në unitet organik me vendime të gjera të marra nga Qeveria e Federatës Ruse në sferat financiare, bankare dhe të tjera për të mbrojtur ekonominë ruse dhe për të siguruar zhvillimin e saj të qëndrueshëm.

Ky është teksti i Deklarates origjinale në anglisht

Statement of the Ministry of Foreign Affairs of Russia on personal sanctions regarding representatives of the US leadership and associated persons.

In response to a series of unprecedented sanctions banning, among other things, entry into the United States for top officials of the Russian Federation, from March 15, c. G. President J. is included in the Russian “stop-list” on the basis of mutual reciprocity. #Biden, Secretary of State E. #Blinken, Minister of Defense L. #Austin and Chairman of the United Committee of Heads of Staff M. #Milly, as well as a number of department heads and famous American leaders.

This step, taken in the order of backlash, became an inevitable consequence of the extreme Russophobic course taken by the current #US Administration, which in a desperate attempt to preserve American hegemony, made a bet, throwing away all decency, n and Russia’s frontal restraint.

We do not refuse to maintain official relations if they meet our national interests, and, if necessary, we will solve problems arising from the status of blacklisted persons, to organize contacts of a high level.

Below is a list of US citizens on the stop list:

 1. Joseph Biden (Joseph Robinette Biden);
 2. Anthony Blinken (Anthony John Blinken);
 3. Lloyd James Austin III);
 4. Mark Alexander Milley);
 5. Jacob Sullivan (Jacob Jeremiah Sullivan) – Assistant to the President of the United States for National Security;
 6. William Joseph Burns – Director of CIA;
 7. Jennifer Psaki (Jennifer Rene Psaki) is the White House Press Secretary;
 8. Dalip Singh (Daleep Singh) – Deputy Assistant to the President of the United States for national security;
 9. Samantha Jane Power – Director of the Agency for International Development;
 10. Hunter Biden (Robert Hunter Biden) is the son of the US President;
 11. Hillary Clinton (Hillary Diane Rodham Clinton) is a former presidential candidate of the United States;
 12. Adewale Adeyemo is the first Deputy Minister of Finance;
 13. Reta Jo Lewis is the President and Chairman of the Board of Directors of the Export and Import Bank.

New announcements will soon follow on the expansion of the sanctions list to include top American officials, military, lawmakers, businessmen, experts and media persons, Russophobic or cooperative arsonists June hatred towards Russia and the introduction of restrictive measures.

These actions will be carried out in organic unity with extensive decisions taken by the Government of the Russian Federation in financial, banking and other spheres to protect the Russian economy and ensure its sustainable development.

Politikanët amerikane përdorin taktika të ngjashme me Mafien, për t’u pasuruar

Gazetari dhe studiuesi investigativ i pavarur bashkëkohor Peter Schweizer, është njëkohsisht si opinionist dhe bashkëpunëtor i ngushtë i kanalit televiziv Fox News, Newsmax, One American News, Infowars, etj., me librin e tij:  “Perandoritë sekrete: Si klasa politike amerikane fsheh korrupsionin dhe pasuron familjen dhe miqtë me mbulesë të fortë”, sot për sot eshte #1 NEW YORK TIMES BESTSELLER në të gjithë SHBA dhe botë. (Peter Schweizer  “Secret Empires: How the American Political Class Hides Corruption and Enriches Family and Friends Hardcover” (Illustrated)

Peter Schweizer, ka vite që lufton korrupsionin dhe ka fituar. Në librin: “Throw Them All Out” (2011) (Hidhini të gjithë jashtë), ai ekspozoi tregtimin e brendshëm nga anëtarët e Kongresit, duke çuar në miratimin e Aktit STOCK.

Në Exortion, ai zbuloi se si politikanët përdorin taktika të ngjashme me Mafien, për t’u pasuruar. Dhe në librin tjetërClinton Cash” (2015), ai zbuloi makinën masive të parave të familjes së Clintonëve, e cila më pas ndezi dritën jeshile për një hetim të korrupsionit galopant të familjes dhe Fondacionit Clinton nga agjentët federal të FBI. Si dhe Pse Qeveritë dhe bizneset e huaja ndihmuan që Bill dhe Hillary Clintin të pasurohen.

Peter Schweizer është autor i librit: “Duar e kuqe: Si elitat amerikane pasurohen duke ndihmuar Kinën të fitojë”, i cili paraqet një foto të Joe Biden, duke shtrënguar duart me presidentin kinez Xi Jinping.

Ai është gjithashtu autor i “Profiles in Corruption: Abuse of Power” (2020) nga Elita Progresive e Amerikës, kopertina e të cilit përfshin gjithashtu një foto të Biden-it.

Schweizer, tha se laptopi, i cili përmban imazhe mallkimore të Hunter Bidenit, duke pirë duhan, shkëmbime të çuditshme të teksteve dhe email-eve me gra të ndryshme, dhe dhjetëra referenca të dukshme për marrëdhëniet e tij të dyshimta të biznesit ndërkombëtar, është një tufë provash për hetimin e Weiss.

Historia e laptopit u thye nga New York Post, para zgjedhjeve të 2020, por ajo u mbyt nga platformat e mediave sociale, duke përfshirë rrjetet e korruptuara socialkomuniste Twitter dhe Facebook. Gjatë 16 muajve të fundit, media të tjera, duke përfshirë Washington Examiner, kanë raportuar për zbulimet nga laptopi, megjithëse media si Washington Post, New York Times, CNN dhe të tjera e kanë injoruar atë.

Tani Peter Schweizer, shpjegon se si ka zënë vend një korrupsion i ri, që përfshin shuma më të mëdha parash si asnjëherë më parë. Mbushja e dhjetëra mijëra dollarëve në një frigorifer, është shndërruar në marrëveshje kapitali shumë miliarda dollarësh, të kryera në qoshet e errëta të botës (në vendet e prapambetura dhe të korruptuara).

Një bankë amerikane, që hapet në Kinë, do të ndalohet nga ligji amerikan të punësojë një mori anëtarësh të familjes së politikanëve të lartë kinezë. Megjithatë, një bankë kineze e hapur në Amerikë, mund të punësojë këdo që dëshiron. Madje mund të ftojë miqtë dhe familjet e politikanëve amerikanë të investojnë në marrëveshje, që nuk mund të humbasin.

Fëmijët e politikanëve amerikanë media e korruptuar nga ana e vet mezi i ka shqyrtuar marrëveshjet e diskutueshme të bëra nga ata të afërt me Barack Hysen Obamën, Joe Biden, John Kerry, Mitch McConnell dhe politikanë më pak të njohur që kanë qenë më gjatë në lojë.

Në shumë pjesë të botës, fëmijët e figurave të fuqishme politike hyjnë në biznes dhe përfitojnë shumë, jo domosdoshmërisht sepse janë të mirë në këtë bisnes, por sepse njerëzit duan të fitojnë favorin e prindërve të tyre me ndikim në Capitol Hill në Washingotn DC.

Ky është një fenomen relativisht i ri në Shtetet e Bashkuara. Por për të afërmit e disa familjeve të shquara politike, tashmë mund të flasim për qindra milionë dollarë.

Të hulumtuar thellësisht dhe të mbushura me zbulime tronditëse, libri i ri Sekret e Perandorisë, identifikon nëpunësit publikë të cilëve nuk mund t’u besohet dhe ofron një rrugë drejt një qeverie më të përgjegjshme.

Më në fund gazeta e ultra e majtë The New York Times, pranon se laptopi i Hunter Biden është i original i tij

I dashur Hunter, faleminderit që më ftove në DC dhe që më dhatë mundësinë të takojmë babanë tuaj dhe kaluam ca kohë së bashku” – Pozharsky, më 17 prill 2015

Për një vit e gjysëm, në mënyrë sistematike dhe të përsëritur me kokë fortësi 100% publikisht, administra ultra liberale socialkomuniste “demokrate” e korruptuar Biden-Harris, ka gënjeyer në mënyre të turpshme popullin amerikanë dhe autoritet e drejtësisë federale të drejtësisë (të cilat kanë heshtur me paramendim, duke mbuluar kështu korrupsionin fizik), duke bërë publike deklaratën e tij mashtruese, para mediave, se laptopi nuk është i djalit të tij Hunter Biden, por është krijuar (sajuar) nga Presidenti Putin dhe agjentetët e Shërbimit dhe Inteligjencës Sekrete të Federatës Ruse, për të ulur kredibilitetin dhe prestigjin e familjes së tij…

Vetem kaq, mjafton, që Joe Biden të jap dorëheqjen dhe të vihet në dispozicion para drejtesisë amerikane, për investigim të metejshëm për mashtrim publik dhe korrupsion fizik.

Nga ana e tjetër, Kongresi dhe Senati Amrikan, i kontrolluar nga demokratët, kanë heshtur dhe gjatë një viti e gjysëm me ndërgjegje dhe siguri absolute, i janë bashkuar gënjeshtrave të përsërituara të Joe Biden. Ata vazhdimisht dhe në mënyrë konstante, kanë qenë në një linjë me deklaratat e tyre në mbrojtje të korrupsionit galopant zyrtarëve të lartë demokratë dhe familjes Biden më të korruptuar në botë dhe administratorit të tyre Hunter Biden…

Autori investigativ i shumë librave mbi korrupsionin e elitës së politikes amerikane Peter Schweizer, librat e të cilit kanë kataloguar marrëdhëniet e dyshimta të familjeve Clinton dhe Biden, mendon se e di se çfarë fshihet pas pranimit të vonuar prej kohësh të New York Times, se laptopi i mallkuar i Hunter Biden nuk është në fund të fundit një operacion dezinformues rus.

Ne tre pikat kryesore të politikës së jashtme amerikane sot, Ukraina, Rusia dhe Kina, familja Biden ka marrë dhjetëra miliona dollarë

Autori Peter Schweizer i tha Maria Bartiromo të Fox News, se artikulli i 16 marsit 2022, i cili hodhi njohjen e bombës në paragrafin e 24-të pas 16 muajsh mohimesh të medias liberale të legjitimitetit të laptopit, është një shenjë që familja Biden po përgatitet për një padi ndaj djalit të parë.

Unë mendoj se kjo pjesë e New York Times, fakti që ata morën bashkëpunim nga Ekipi Biden dhe ndoshta nga ekipi ligjor i Hunter Biden, është një tregues se ata janë jashtëzakonisht të shqetësuar se ai do të paditet,” i tha Schweizer Bartiromo të dielën.

Duke vënë në dukje se një juri e madhe ka hetuar çështjen që nga viti 2018 si pjesë e hetimit të Prokurorit të Distriktit të Delaware David Weiss, Schweizer tha se vonesat e shkaktuara nga COVID-19, duket se kanë mbaruar dhe një faturë e vërtetë mund të jetë në rrugë e sipër.

Ai është duke u mbështetur dhe funksionuar, dhe është shumë e qartë se kur bëhet fjalë për çështjet që lidhen me evazionin fiskal dhe pastrimin e parave dhe çështjet e tjera të lidhura me të, ata janë jashtëzakonisht të shqetësuar se Hunter Biden do të paditet,” tha Schweizer. “Dhe unë mendoj se ky artikull është një përpjekje për të përshtatur bisedën në një mënyrë që mund të jetë më e favorshme për ta.

Nëse shikoni tre pikat kryesore të politikës së jashtme amerikane sot, Ukraina, Rusia dhe Kina, familja Biden ka marrë fonde, miliona dollarë në disa raste dhe dhjetëra miliona dollarë, nga individë të fuqishëm të lidhur me qeverinë në secili prej atyre vendeve.

Hunter Biden dhe Joe Biden kishin ndërthurur financat dhe Hunter Biden po paguante faturat mujore, duke paguar riparimet në shtëpinë e tij.”, tha Schweizer

Sipas laptopit eshte zbukuar se aty përfshihen mesazhe për dhe nga Hunter Biden, që tregojnë se ai merr të paktën 31 milionë dollarë, në marrëveshje të dyshimta ndërkombëtare.

Këto janë marrëveshjet që janë shpallur. Ka emaile, në të cilat shtetasit e huaj thonë: “Sapo kam blerë 5 milionë dollarë në llogarinë tuaj, ju lutem konfirmoni marrjen”, kështu që është e qartë bardhë e zi, por është e rëndësishme të theksohet në rastin e Kinës se 31 milionë dollarë erdhën nga katër. Biznesmenë kinezë, secili me lidhje me nivelin më të lartë të inteligjencës kineze”.

Vitin e kaluar, Daily Mail raportoi emailet që tregonin Hunter Biden duke organizuar një darkë të prillit 2015 në Cafe Milano të Georgetown, me një listë të të ftuarve, duke përfshirë këshilltarin e gjigantit ukrainas të energjisë Burisma, Vadym Pozharskyi.

“Babai do të jetë atje, por mbaje atë, ne tani për tani,” shkroi Biden më i ri në një email të marsit 2015.

Pozharskyi dërgoi një email më 17 prill 2015, duke thënë: “I dashur Hunter, faleminderit që më ftove në DC dhe që më dhatë mundësinë të takojmë babanë tuaj dhe kaluam ca kohë së bashku”.

Ekipi i presidentit ka mohuar që një takim i tillë të ketë pasur ndonjëherë. (Greg Wilson, Redaktor Menaxhues, 21 mars 2022)

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.