Një histori e shkurtër e Sylvester Stallone

0
234
Sylvester Stallone - me familje

Sylvester Stallone Collection, Fabiola Macouby

Prapa në kohë, Stallone ishte një aktor që luftonte në çdo përkufizim. Në një moment, ai shkoi aq keq sa vodhi bizhuteritë e gruas së tij dhe i shiti. Gjërat u përkeqësuan aq shumë sa ai përfundoi edhe i pastrehë. Po, ai ka fjetur në stacionin e autobusëve të Nju Jorkut për 3 ditë. Në pamundësi për të paguar qiranë ose për të përballuar ushqimin. Pika e tij më e ulët erdhi kur ai u përpoq t’i shiste qenin e tij në një dyqan pijesh alkoolike te ndonjë i panjohur. Ai nuk kishte më para për të ushqyer qenin. Ai e shiti atë vetëm për 25 dollarë. Ai thotë se u largua duke qarë.

Dy javë më vonë, ai pa një ndeshje boksi midis Mohammed Ali dhe Chuck Wepner dhe ajo ndeshje i dha frymëzim për të shkruar skenarin e filmit të famshëm, ROCKY. Ai e shkroi skenarin për 20 orë! Ai u përpoq ta shiste dhe mori një ofertë për 125,000 dollarë për skenarin. Por ai kishte vetëm një kërkesë. Ai donte të luante yllin në film. Ai donte të ishte AKTORI KRYESOR, vetë Rocky. Por studioja i tha JO. Ata donin një yll të vërtetë.

Ata thanë se ai “dukej qesharak dhe fliste në mënyrë qesharake“. Ai u largua me skenarin e tij. Disa javë më vonë, studio i ofroi atij 250,000 dollarë për skenarin. Ai refuzoi. Ata madje ofruan 350,000 dollarë. Ai ende refuzoi. Ata donin filmin e tij, por JO atë. Ai tha JO. Ai duhej të ishte në atë film.

Pas pak, studioja ra dakord, i dha atij 35,000 dollarë për skenarin dhe e la të luante në të! Pjesa tjetër është histori! Filmi fitoi filmin më të mirë, regjinë më të mirë dhe montazhin më të mirë të filmit në çmime,t prestigjioze Oscar. Madje ai u nominua për AKTORIN MË TË MIRË! Filmi ROCKY madje u fut në Regjistrin Kombëtar të Filmit Amerikan si një nga filmat më të mirë ndonjëherë!

NUK E DI ASKUSH SE ÇFARË JENI I AFTË PERVEÇ VETES! Njerëzit do t’ju gjykojnë nga SI dukeni. Dhe me atë që keni. Por luftoni! Luftoni për vendin tuaj në histori. Luftoni për lavdinë tuaj. MOS U DORËZO KURRË!

Edhe nëse do të thotë të shisni të gjitha rrobat tuaja dhe të flini me qentë, ËSHTË OK! Por përderisa JENI ENDE GJALLË, TREGIMI JUAJ NUK KA MBARUAR.

Vazhdoni Luftën. Mbani të gjalla ëndrrat dhe shpresat tuaja. Shko dhe merre atë që të takon !!!

Burimi: BelowZeroToHero
Përpiluar: Motivational Stories

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.