Marrëveshja me Serbinë ose zbatohet e plotë ose fare!

0
316
Primeminister Kurti on implementation

Arben Çokaj

Kryeministri Albin Kurti:
Ose ne e implementojmë marrëveshjen bazë në tërësi, në plotësinë e saj, ose ne nuk mund të implementojmë vetëm atë që do Serbia!
Kjo logjikë ka vdekur, dhe një Republikë e pavarur e Kosovës nuk mund, nuk duhet dhe nuk do ta ndjekë një rrugë të tillë!

E ku është gabimi këtu, o anti-Albinista?!

Prit kur të dalin disa eksponentë të zgjuar të opozitës tani e të thonë: “Shaj more bythës aty ti e prano çfarë thonë serbët…” E këtë e bëjnë në emër të patriotizmit, gjoja!

Prit tash kur të thonë penat e shquara të Kosovës: “kjo është propagandë, demagogji!

Cila është alternativa atëherë?

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.