DUARTROKITJE HOXHËS ZOTIT DHE JO TË “ALLAHUT”

0
166
Kalosh Çeliku

NGA KALOSH ҪELIKU

Moti kohë, e kam pritur të dalë një Hoxhë i Zotit, dhe jo i “Allahut”. Përgëzime Hoxhës Zotit, Zekirja Idrizi për guximin kundër përshëndjeve në gjuhën turke e arabe, dhe bënë thirrje për përshëndetjen në gjuhën e bekuar shqipe, publikuar te INA: TUNGJATJETA!

Dhe, jo në gjuhën turko – arabe. Gjuhën e “Shejtanit”, që e ka robëruar popullin shqiptar me shekuj. Edhe, të hoxhallarëve me këmbët dhe trutë në legen.

Poashtu, meriton duartrokitje: edhe, të një analize të thellë shkencore, publikuar te “ZEMRA SHQIPTARE”. Analizë, me të cilën duhet të merren teologët e Fesë Islame. Edhe, dalin me këmbët dhe trutë nga Legeni.

Thirrje, të cilën e pres edhe shpalljen e Xhamisë Shqiptare me flamurin shqiptar kuqezi me shqiponjën Dykrenare në minaret e xhamive Shqiptare në Trojet Etnike. Shqipëri.

Ashtu, siç e shpalli Fan Noli Kishën Ortodokse Shqiptare, në Amerikë…

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.