Hyrje Kërko

Idriz Zeqiraj - rezultatet e kërkimit

Nëse nuk jeni i kënaqur me rezultatin, ju lutem, bëni një kërkim tjetër

HESHTJE NDERIMI PËR DR. RUGOVËN, MALOKUN, MUSTAFËN

Heshtje nderimi për Presidentin Rugova, Enver Malokun dhe Xhemajl Mustafën IDRIZ ZEQIRAJ Nëndega e LDK-së në Mynih, me kryetar Isuf Qetaj; Qendra Kulturore "Rilindja" në Mynih,...

NË LUDWIGSBURG PËRKUJTOHEN VËLLEZËRIT GËRVALLA DHE KADRI ZEKA

Pamje nga salla IDRIZ ZEQIRAJ Qendra Kulturore Sportive "Bardhosh Gërvalla", në Ludwigsburg, me kryetar Bedrush Nezaj, në bashkëpunim me Shoqatën Kulturore "Kadri Zeka", në Kichheim-Teck, me...

AKADEMI PËRKUJTIMORE PËR PRESIDENTIN RUGOVA NË LUDWIGSHAFEN

Moderatorja Daorsa Hajdaraj në ballorën e skenës IDRIZ ZEQIRAJ Në vazhdën e traditës, për ta nderuar njeriun që kontribuoi, pazëvendsueshëm, për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës,...

SPECIALJA DHE BANDA E “VETERANËVE”

IDRIZ ZEQIRAJ Kosova është bërë "nëna e vakive!" Këtu ndodhin çudira nga më të panatyrshmet, por, konsiderohen si të zakonshme! Kur Serbia, në kuadrin e...

SHOK-DILEMA: 200 MIJË SHTETAS MIRATOJNË KRIMIN!

IDRIZ ZEQIRAJ Kur Dr. Rugova, i pyetur nga "Zëri i Amerikës", në vitin 1990, se çfarë mendon për "Ballin Kombëtar", të udhëhequr nga djali i...

KOSOVËS PO I GODITËN VAJZAT DHE DJEMTË

IDRIZ ZEQIRAJ Jemi dëshmitarë të një mashtrimi të madh, madje, deri në tradhti kombëtare. "Bisedimet me Serbinë do të jenë vetëm teknike dhe kurrë politike",...

Cilët janë shqiptarët? Shpjegime serbe për shqiptarët

Nga Fahri Xharra - 22 Dhjetor 2017 - Konica.al - Unë jam nacionalist, nuk e duroj propagandën e vazhdueshme serbe kundër shqiptarëve – Absolutisht jam për...

KRYEMINISTËR, MBAJE FJALËN

IDRIZ ZEQIRAJ Këto ditë u përkujtua, me lot e dhimbje, 14 vjetori i ekzekutimit të paramenduar politik, i dy oficerëve të Kosharës, Isuf Haklaj dhe...

UÇK-JA NË LETËR, E THONË: SURROI, ZOGAJ, DY KELMENDËT…

IDRIZ ZEQIRAJ Kur Veton Surroi tha se "NATO çliroi popullin dhe UÇK-në", u bë nami. "Komandantët" e djeshëm, tani "veteranë" me dajak, e kërcënuan me...

MOS-BËRJA E KOALICIONIT LDK-LVV – FAVORIZOI PARTITË-BANDA, PDK-AAK

IDRIZ ZEQIRAJ Klisheja se "ne bëjmë koalicion me elektoratin", e mbllaçitur, përtypur, nga të gjitha partitë politike, është një sllogan, që nuk thotë asgjë. Pazaret...

RRËSHQITËS I SHKRIMEVE

LAJME SHKURT