Qeveria të caktojë një çmim bazë për grurin, jo nën kosto

0
372
Korrja e grurit

Erion Braçe

#GRURI
TERBUF, #DIVJAKE🦩, DJE!
VDES PER KETE ZHURMEN,
VDES PER KETE NGJYREN!

Kur them qe qeveria te caktojë ÇMIMIN, dua te marr fund ABUZIMI I GRUMBULLUESVE ME ÇMIMIN;
Nuk mund ta pranoj qe eshte ÇMIM TREGU, çmimi NEN KOSTO, detyruar bujqve per shkak se s’kane ku ta mbajne grurin, nuk kane kapacitete magazinuese;

Por njeheresh duke rregulluar KOSTOT MARAMENDESE TE LENDEVE TE PARA, ardhur nga abuzimi i KARTELIT TE PLEHRAVE KIMIKE;

Kur them qe qeveria TE BLEJË GRURIN, dua qe ne nje vit kritik-gruri e drithi ne pergjithesi po perdoren si arme lufte, shteti im te kete depot plot, te ule varesine nga “POLITIKA ME DRITHIN”, por edhe te ndihmojë bujqit prodhues, qe jane sot e gjithe diten nen presionin e tregtareve abuzues;

Por njeheresh, kur nuk ka vullnet per te ndryshuar POLITIKEN ME TVSH-në E BUJQESISE, qeveria ta tejkalojë ngercin duke blere vete!

VO: i gjithe ky spjegim qe prish “muziken e kombajnes” dhe “ngjyren e arte” te grurit, vjen si spjegim ndaj nje idioti, qe deri dje thoshte se taksat e çmimet i cakton protesta para kryeministrise, jo tregu; une per te jam populist pastaj, kurse ai jo! Nejse pune idiotesh!

https://www.facebook.com/erionbrace.alb/videos/1118590952069320

 

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.