Libër i Ri në Etiopi: “Një spik mbi re” nga Gjekë Marinaj

0
700
Gjekë Marinaj - Një spik mbi re

Poeti i njohur malësor, Gjekë Marinaj vjen me një botim të ri poetik në Etiopi, është libri “Një spik mbi re” (An ell above the clouds në anglisht), që është përkthyer në gjuhën amharike nga Lemi Guta Tuma, dhe është botuar në Etiopi. Hirut Kazsaw (Ministri etiopian i Kulturës dhe Turizmit) e bëri të mundur këtë botim.

Gjekë Marinaj - Një spik mbi re - Etiopi

Ps. Titulli i këtij libri “Një spik mbi re” është nga vargu i fundit i poezisë me titull “Malësorët e Malësisë së Madhe”: Malsorët e mbajnë mjekrën një spik mbi re.”

Urime Gjekë për shërbimin, që po i bën kulturës shqiptare në botë!

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.