KOSOVA – SHPËTIMI NGA SERBI DHE PRIRJA DREJT PERVERSITETIT – BBVIP 2 KOSOVA

0
302
Edona James
Arben Çokaj - gazetar
Arben Çokaj – gazetar

Arben Çokaj

EDONA JAMES ËSHTË TRANVESTITI KOSOVAR, QË PREFEROHET NGA PUBLIKU

Zana Avdiu e përmendi Edonën si shembullin më të mirë të emancipimit, se ai/ajo ka ndryshuar gjiNjë mashkull kosovar ka prerë rrushin dhe e ka zëvendësuar me vaginë, pra, ka ndërruar seks, ka vënë gjokse silikone dhe merr ostrogjen si hormon femëror – për t’u ndjerë femër. Ky perversitet është emancipim në Kosovën e sotme, të çliruar nga Serbia. Edona shkon me burra të vjetër, të cilët i paguajnë qeranë dhe shpenzimet e jetesës në Gjermani. Edona tregon se pagesa më madhe që ai/ajo ka marrë nga një plak gjerman, ka qenë 60 mijë Euro. Pra, ka ndërruar seks, për t’u kurvëruar. Ky është emancipim. (?!)

Psikanalisti Erich Fromm do e quante këtë: “Arratisje nga liria”. Merr liri dikush, e nuk di ta menaxhojë atë dhe priret drejt vesit e perversitetit.

Në BBVIP 2 Kosova ka hyrë edhe një aktore e filmave porno, Alby nga Laçi. Të dyja këto raste, janë ’emancipim i madh’ për shoqërinë kosovare, e cila po lufton me dominimin vehabist në Kosovë, përmes perversitetit. Bledi Mane si analist aty, modernist i madh, i thotë Albyt nga Laqi, “jepi sa të mundesh, mos e kij problem fare, s’ka asgjë të keqe, përderisa ti paguan taksat për aktivitetin tënd seksual.” Si do të fliste Bledi, nëse e motra e tij, do e ushtronte profesionin më të vjetër në botë?! Nuk dihet, por me siguri do e pranonte me kënaqësi. Se është demokrat e modernist i madh, sa i shqepen pantallonat…

Liria nuk është vetëm perversitet, por mund të jetë edhe perversitet. Nga njëra anë kemi turko-arabët, që na sjellin e promovojnë islamin, e nga ana tjetër kemi amerikanët, që po promovojnë homoseksualizmin e devijimet seksuale në shoqërinë tonë – të dyja këto ekstreme. Pse duhet të priremi ne drejt ekstremeve perverse?! A nuk mund të priremi nga normaliteti, nga e mesmja e artë?!

Në vend që të promovojnë Brikun e Albën, etj. vajza të bukura e produktive në Kosovë, shkojnë e promovojnë perversitetin… Pse?

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.