Kongresmenia e pamposhtur republikane Marjorie Taylor Greene

0
325
Marjorie Taylor Greene - Trump won

Në një intervistë me Greg Kelly në kanalin televiziv konservator të Newsmax, kongresmenja konservatore republikane Marjorie Taylor Greene, përjetësoi fakte dhe provat bindëse, që kanë lidhje me familjen Biden dhe vetë atë në Ukrainë, duke treguar para publikut amerikan, se vetë Joe Biden ishte blerë nga interesat e huaja dhe kryesisht komuniste kineze. Deri në shtator 2022, Greene kishte prezantuar dhe depozituar në Kongresin Amerikan 5 (pesë) Rezoluta të ndryshme Shkarkimi, për të fajësuar me fakte dhe prova origjinale kryetarin e shtetit aktual Joe Biden.

Klajd Kapinova

Marjorie Taylor Greene (1974), e njohur gjithashtu me inicialet e saj MTG, është një politikane amerikane, biznesmene, e cila ka qenë përfaqësuese e SHBA-së për Kongresin e 14-të të Gjeorgjisë, që nga viti 2021-2023.

Ajo lindi në Milledgeville, Georgia, më 27 maj 1974, dhe është vajza e Robert Taylor. Pas mbarimit të shkollës së mesme, Greene u diplomua nga South Forsyth High School në Cumming, Georgia në 1992, dhe Universitetin e Gjeorgjisë me një Bachelor në Administrim Biznesi në vitin 1996.

Greene u pagëzua, u rrit dhe u martua si anëtare tradicionale e Kishës Katolike Romake. Ajo më vonë ndaloi së ndjekuri shërbimet e meshës katolike, si reagim ndaj krizës së abuzimit seksual të vazhdueshëm ndaj fëmijëve në kishë (Skandalit botëror të Pedofilisë). Pas kësaj, Greene u ripagëzua në vitin 2011 në Kishën e Komunitetit të North Point, një rrjet Megakishë Ungjillore me bazë në Alpharetta, nga një pagëzim të publikuar në një video në internet.

Politikanja konservatore Greene, flet shpesh për besimin e saj dhe ka thënë se dëshiron të sjellë “besimin tim dhe vlerat e mia familjare në Uashington“. Ajo u martua me Perry Greene në vitin 1995, ndërsa ishte në kolegj. Ata kanë tre fëmijë. Perry Greene, njoftoi në shtator të vitit 2022, se ai po bënte kërkesë për divorc me te dhe se martesa e tyre u thye më 22 dhjetor 2022, ku u finalizua divorci zyrtarisht.

Ajo u zgjodh në Kongres në vitin 2020, pas daljes në pension të presidentit republikan Tom Graves dhe u rizgjodh në vitin 2022.

Kongremenja republikane Greene, është mbështetëse e fortë e Presidentit të 45-të të SHBA-së Donald J. Trump (2016-2020), ku ndihmoi dhe mbështeti përpjekjet e Trumpit për rizgjedhje si dhe për të treguar manipulimin dhe vjedhjen e zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së më 3 nëntor të vitit 2020. Ajo me të drejtë ka mbështetur pretendimet e sakta me fakte dhe prova, se Presidenti Trump kishte fituar bindshëm në shkallë kombëtare, por zgjedhjet ia kanë vjedhur atij.

Gruaja e hekurt Greene, bëri thirrje që rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së të vitit 2020 në Gjeorgji të de-certifikohen, dhe ishte pjesë e Grupit të Sedition, një grup ligjvënësish republikanë, që sfiduan me fakte dhe prova të shumta votat e manipuluara për llogari të Joe Biden, gjatë numërimit të votave të Kolegjit Zgjedhor të Shteteve të Bashkuara në vitin 2021 edhe pse agjencitë federale dhe gjykatat e korruptuara, që “mbikëqyrin” apo manipuluan zgjedhjet i kishin para syve provat e mashtrimit real zgjedhor.

Një ditë pas inaugurimit të Joe Bidenit, kur hapi siparin Kongresi i ri Amerikan Greene menjëherë paraqiti dhe depozitoi kërkesën për shkarkimin njeriut më të korruptuar në botë. Ajo gjithashtu paraqiti artikuj fajësimi, duke thkesuar me të drejtë abuzimin prej shumë dekadash me pushtetin të Biden dhe familjes së tij si dhe kërkoj Shkarkimin e tij të menjëhershëm (Impeachment).

Komunistët radikal, që fatkeqsisht morën kontrollin e Kongresit Amerikan më 4 shkurt 2021, votuan për t’a hequr atë nga të gjitha rolet e Komisionit, në përgjigje të deklaratave të saja të drejta politike dhe guximin e saktë të paraqitjes së Kërkesës me shkrim, për Shkarkimin (Impeachment) nga Shtëpia e Bardhë të korruptuarin Joe Biden.

Ligjvënsja konservative Greene, ishte një zyrtare e lartë e Projektit Family America, një grup konservator, i themeluar në janar të vitit 2018.

Në Zgjedhjet e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të vitit 2020 në Gjeorgji, Greene e filloi fushatën e saj në distriktin e 6-të, ku banonte, më 4 qershor 2019, ku permendi buxhetin dhe kërkoj që Kongresi të frenoj përdorimin e fuqisë së tij kushtetues, për të shpenzuar para të reja të mëdha, duke e zhytur vendin drejt katastrofës ekonomike dhe financiare. Ajo asokohe tha se: “Nëse e shikojmë vendin tonë si familjen tonë, ne do të kalojmë nën mbyllje apo falimentim, sepse po shpenzojmë tepër.”

Më 13 dhjetor 2019, Greene njoftoi se ajo po e zhvendoste fushatën e saj në distriktin e 14-të, pasi presidenti aktual Tom Graves njoftoi se nuk do të kandidonte për rizgjedhje atje. Zona elektorale (distrikti), përfshin pjesën më të madhe të Gjeorgjisë Veriperëndimore, që shtrihet nga ana e zonës metropolitane Chattanooga deri në periferi të Atlantës, kryqytetit të shtetit.

Sipas Kushtetutës anëtarëve të Dhomës së Kongresit Amerikan, u kërkohet që të jetojnë në shtetin që përfaqësojnë, por jo domosdoshmërisht në të njëjtin distrikt kongresi.

Kandidatja republikane Greene, kishte jetuar prej kohësh në Milton, në distriktin e 6-të, ajo nuk do të kishte pasur asnjë pengesë ligjore për të kandidua për të distriktin 14-të. Më pas ajo bleu një shtëpi në Paulding aty pranë, e cila ndodhet në distriktin 14.

Më 29 shkurt 2020, Greene foli në një tubim politik, për të drejtën kushtetuese të mbajtjes së armëve në Villanow të organizuar nga Silent Nonger, një grup që po bën fushatë, për t’a bërë Walker County një vend të shenjtë të Amendamentit të Dytë.

Në tubim, ajo mbajti një parullë, me titull: “Save America, Stop Socialism!” për të gjithë Patriotët e Vërtetë në SHBA (një grup patriotësh konservatorë vendas), që përpiqeshin të rrisin ndikimin e tyre mes republikanëve të tjerë të shtetit të Gjeorgjisë.

Kandidatja republikane MTG në atë vit që garoi përfundoi e para në zgjedhjet paraprake (primare), që u mbajtën më 9 qershorit 2019. Ajo fitoi balotazhin e zhvilluar më 11 gusht.

Një ditë pas fitores së saj në balotazh, Presidenti Donald J. Trump, postoi në Twitter mbështetjen e tij për të, duke e quajtur atë një yll të ardhshëm republikan.

Asokohe mendohej se Greene konsiderohej një ndër favoret kryesore, për të fituar vendin në zgjedhjet e përgjithshme për në Kongresin Amerikan, pasi historikisht dihet se distrikti i 14-të zakonisht voton me shumicë republikanët.[1]

Më 19 shtator 2020, Greene u shfaq në një tubim për të drejtën kushtetuese të armëmbajtjes në qytetin Ringgold të Gjeorgji.

Asokohe pritej që Greene të përballej në zgjedhjet e përgjithshme me demokratin pa reputacion Kevin Van Ausdal, por ai u tërhoq nga gara më 11 shtator 2020. Kjo e la Greene pa kundërshtar, në zgjedhjet e përgjithshme, të cilat ajo i fitoi me 74% të votave të përgjithshme.

Gjatë fjalimit të saj të fitores, Greene e quajti drejtuesen e Kongresit Amerikan ultraliberalen Nancy Pelosi-n (D-CA) si anti-amerikane, hipokrite të cilën prentoi se do t’a dëbojmë nga Kongresi, sikurse edhe ndodhi në realitet, sepse komunistët demokratë në shkallë kombëtare humbën, dhe ajo menjëherë dha dorëheqjen si lidere e tyre dh sot është thjeshtë një kongresmene pa peshë politike.

Republikanët e shquar, që mbështetën asokohe Greene në kandidaturën e saj përfshinin: Presidenti Donald J. Trump; Përfaqësuesit e Kongresit Amerikan Jim Jordan, Andy Biggs dhe Matt Gaetz, Themeluesin e Pikës Kthese të SHBA-së (Turning Point USA) Charlie Kirk; dhe shefi i shtabit të Trump, Mark Meadows. Gruaja e Meadows, Debbie Meadows, është drejtoresha ekzekutive e RightWomenPac, e cila mbështeti Greene dhe kontribuoi me 17,500 dollarë, në fushatën e saj të balotazhit. Donatorë të tjerë financiarë, përfshinin Barb Van Andel-Gaby kryetarin e bordit të The Heritage Foundation dhe avokatin e famshëm L. Lin Wood, i cili, më vonë tregoi me fakte vjedhjen dhe manipulimin e zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit të vitit 2020 në SHBA.

Greene, asokohe mori gjithashtu mbështetje nga Fondi i Lirisë së Shtëpisë, një Komitet Beprimi Politik dhe krahu për mbledhjen e fondeve, për fushatën e grupit parlamentar të Lirisë së Shtëpisë. Partia Republikane e Gjeorgjisë, kontribuoi me 5,220 dollarë në thesarin e fushatës së saj më 2 mars 2020.

Gjatë vitit 2022, Greene mundi Jennifer Strahan, në zgjedhjet paraprake (primare) republikane. Ajo u rizgjodh në vitin 2022, duke e mposhtur kandidatin demokrat Marcus Flowers me një diferencë mbi 30 pikë më shumë.

Trump Won

MTG, duke u betuar para liderit republikan të shumicës republikane në Kongres Kevin McCarthy dhe në ditën e saj të parë në detyrë në Capitol Hill, ajo mbajti një maskë në fytyrë në dyshemenë e Dhomës së Përfaqësuesve, ku shkruhej Trump Won.

Konservatorja e pamposhtur Greene me vendosmërinë, ka mbështetur përpjekjet drejta plot fakte dhe prova, për të fajësuar të korruptuarin Joe Biden dhe familjen e tij, ku bie ne sy djali i tij Hunter Biden me Laptop from Hell.

Në një intervistë me Greg Kelly në kanalin televiziv konservator të Newsmax, kongresmenja konservatore republikane Marjorie Taylor Greene, përjetësoi fakte dhe provat bindëse, që kanë lidhje me familjen Biden dhe vetë atë në Ukrainë, duke treguar para publikut amerikan, se vetë Joe Biden ishte blerë nga interesat e huaja dhe kryesisht komuniste kineze. Deri në shtator 2022, Greene kishte prezantuar dhe depozituar në Kongresin Amerikan 5 (pesë) Rezoluta të ndryshme Shkarkimi, për të fajësuar me fakte dhe prova origjinale kryetarin e shtetit aktual Joe Biden.

Radikalët komunistë amerikanë, që Kontrollonin Kongresin (2018-2022), në shenj hakmarrje për ekspozimin që MTG po i bënte korrupsionit të familjes Biden dhe vetë atij, më 19 mars 2021, paraqiten zyrtarisht rezolutën e tyre, për të dëbuar Greene, me mbështetjen e 72 demokratëve dhe asnjë republikani. Kjo asokohe konsiderohej e pamundur të fitojë shumicën e kërkuar prej dy të tretave të nevojshme për t’a kaluar rezolutën.

Në muajin maj, fatmirësisht Greene votoi kundër komisionit fallco (fake) të 6 janarit (J6), një komision mashtrues, i propozuar nga komunistët radikalë në Kongres, që do të “hetonte” protestën e drejtë të popullit amerikan në Capitol Hill, Washington D.C.

Gjatë një fjalimi, që ajo bëri kundër krijimit të një komisioni të manipuluar, absurd dhe fallco, Greene bëri thirrje për drejtësi për ish ushtaraken amerikane nga California Ashli Babbitt, një mbështetëse e Trump, e cila u qëllua për vdekje nga një oficer policie me ngjyrë afrikano-amerikanë i Kapitolit, kur ajo “sulmoi” paqesisht Kongresin.

Ende sot e kësaj dite nuk është hetuar akti i vrasjes dhe arrestimi i autorit me ngjyrë, që vrau pa arsye një protestuese të bardhë paqësore, sikurse para disa vitëve në Mineapolis një polic i bardhë i shkakloi vdekjen drogaxhiut George Floyd, shkak i cili u bë që të digjet nga “demostruesit” “paqësorë”, gjatë gjathë verës së vitit 2020, ku ishte në kulmin e saj gara presidenciale zgjedhore. Asokohe u dogj dhe shkatërrua pothuajse e gjithë Amerika nga organizatat ekstremiste globaliste komuniste të parties “demokratike”: BLM dhe Antifa

Ana e tjetër e historisë negative të SHBA-së, është se Big Tech, makina propagandistike e mediave pro komunistëve në vend, gjatë 4 vitëve të kontrollit të Kongresit Amerikan, nuk bënë asnjë hetim, arrestime dhe nuk ngritën asnjë komision hetimi për vjasjet e qindra policëve, shkatërrimin katastrofik të bustëve të presidentëve të amerikanë ndër shekuj, shumë qytetëve dhe shtetëve të SHBA-së, ku drejtonin governatorët dhe kryetarët e bashkive me administratë totalisht ultra liberale komuniste.

Në qershor 2021, Greene ishte një nga 21 republikanët e Dhomës së Përfaqësuesve, që votuan kundër një resolute, për t’i dhënë Medaljen e Artë të Kongresit oficerëve të policisë të Kapitolit më 6 janar 2021.

Radikalët komunistë (demokratë) e heqin MTG nga detyrat e Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve. Greene ishte anëtare e Komisionit për Buxhetin dhe Komisionit për Arsimin dhe Punën, përpara se të hiqej nga të gjitha detyrat e Komisionit më 4 shkurt 2021. Ajo u emërua në rolet e reja të komitetit në janar të vitit 2023, kur republikanët morën kontrollin e Kongresit me 222 vende…

Konservatorja me stafin e saj të zyrës së Kongresit, Team Greene, në ditën e saj të parë në detyrë, 3 janar të vitit 2021 kundërshton abortin, duke e quajtur atë “vraga më e keqe që një grua mund të mbajë, për pjesën tjetër të jetës së saj”. Në videot e regjistruara në vitet 2017 dhe 2019, ajo tha se aborti dhe Planifikimi Familjar, janë dy faktorë, që pengojnë pakicat në vend, dhe në një intervistë tjetër të muajit gusht 2020 në kanalin televiziv konservator Fox News, ajo tregoi mbështetjen e saj për mosfinancimin e Planifikimit në fjalë.

Jo maska për femijët

Në shtator të vitit 2020, Greene shkroi me të drejtë në Twitter, se: “Fëmijët nuk duhet të mbajnë maska”, duke i quajtur rekomandimet nga Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) dhe zyrtarë të tjerë të shëndetit publik “Maskat, janë të pashëndetshme për rritjen e tyre psikologjike, emocionale dhe edukative”. Ajo i quajti kufizimet e vendosura në Capitol Hill si kontroll tiranik nga demokratët komunistë ultraliberalë. Ajo me të drejtë dhe vendosmerinë e një patrioteje të vërtetë amerikane, kundërshtoi çdo formë të vendosjes së detyrueshme të maskave, vaksinimit të detyrueshëm ose bllokimeve në përgjigje të pandemisë.

Anthony Fauci si Përgjegjësi Kryesor i Stimulimit të Virusit Kinez (që për pasojë fatkeqsisht solli tradigjikisht vdekjen masive të mbi 7.000.000 njerëzve në të gjithë botën dhe kalimin në amshim të mbi 1.000,000 amerikanëve nga diktatura e C-19), si drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, me censurë shtetërore dhe keqinformimin e tij sistematik (duke shfrytëzuar postin më të lartë shtetëror), u tregua i ashpër dhe arrogant kundër doktorëve më të aftë se ai, ekspertëve të famshëm ndërkombëtarë dhe amerikanë (të cilët, kanë studiuar në universitetet më prestigjioze të botës dhe mbajnë titullin professor), si doktorëve, kongresmenëve dhe senatorëve, të cilët tregonin të vërtetën për diktaturën komuniste të C-19 të drejtuar nga Deep State, Cabala, regjimi censurues Biden, zyrtarët e lartë apo kupola e korruptuar e FBI, Big Tech, Big Media globaliste komuniste etj.

Ai me arrogancë dhe moskopetencë profesionale, iu kundërvua edhe kongresmenes Greene, duke thënë paramediave të korruptuara, se qëndrimi i kongremenes MTG ishte “shumë shqetësues”, duke manipuluar dhe gënjyer hapur publikisht mbi të dhënat mbi seriozitetin e shpërthimit të virusit kinez.

Me të drejtë Greene dhe republikanët e tjerë, sikurse edhe miliona amerikanë të tjerë, që nuk iu nënshtruan mashtrimit të diktaturës komuniste të virusit kinez, refuzuan hapur dhe publikisht të mbanin maska, në një dhomë me anëtarët e tjerë të Kongresit.

Patriotja e shquar dhe politikanja e talentuar Greene, fatmirësisht refuzoi të merrte “vaksinën” vdekjeprurëse të trumpetuar me të madhe nga Deep State, Cabala, regjimi diktatorial Biden etj., duke thënë me të drejtë, se nuk kishte asnjë arsye për këtë, sepse ajo është fizikisht përsosmërisht e shëndetshme.

Fatkeqsisht miliona vetë në botë dhe SHBA, kanë vdekur dhe po ndërrojnë jetë edhe sot (2023), mbasi kanë marrë “vaksinën” vdekjeprurëse ndër moshat e reja, duke përfshirë qindra dhe mijera sportistë në të gjithë botë, të cilët kanë ndërruar jetë nga goditjet e zemrës, si pasojë drejtpëdrejtë e vax së deshtuar qysh në ditën e parë, kur ajo u bë publike dhe me detyrim nga regjimi i papërgjeshëm Biden.

MTG është gjobitur 20 herë nga komunistët në Kongres me shumën $48,000 për mos vënien e maskës

Në rrjetet sociale Facebook, Twitter etj., të kontrolluar nga Big Tech, Big Media globaliste, Cabala, Deep State, regjimi diktatorial Biden, asokohe kongresmenja Greene si patriote amerikane sugjeroi me të drejtë, se plani mund të jetë “shenja e bishës nga Biden”, një referencë nga Libri i Zbulesës. Ajo shtoi: “Është ende fashizëm, ose komunizëm, si të doni t’a quani, por vjen nga kompanitë private. Pra, unë kam një term për këtë. Unë e quaj ‘komunizëm korporativ’”.

Ditë më vonë, Greene. prezantoi një projektligj në Dhomën e Përfaqësuesve, i cili kërkonte të ndalonte pasaportat e vaksinave, si dhe aktin shumë të drejtë Fire Fauci, i cili do të eliminonte pagën e Faucit ($434312 në vit)[2] derisa pasardhësi i tij të konfirmohej nga Senati, për pozicionin e drejtorit të ri të NIAID-it.

Kongresmenja Greene, është gjobitur nga komunistët amerikanë të regjimit Biden shumë here, për mosmbajtjen e maskës në hollin e Kongresit. Rasti i parë ishte më 18 maj të vitit 2021, kur ajo u gjobit me 500 dollarë dhe herën e dytë me një gjobë $2,500. Dy ditë më vonë, në një podcast të organizuar nga komentatori ungjillor David Brody, Greene e quajti Nancy Pelosin të sëmurë mendor dhe Speaker Maskhole.

Tre javë më vonë, ajo e krahasoi sugjerimin e regjimit Biden për të ofruar vaksina derë më derë me këmishat kafe mjekësore dhe shtoi, se: “Nuk mund t’i detyrosh njerëzit të jenë pjesë e eksperimentit njerëzor.”

Fatkeqsisht, për arsye të pastra politike deri në fund të muajit tetor 2021, MTG ishte gjobitur 20 herë, për mosmbajtjen e maskës në dyshemenë e shtëpisë. Sipas “rregullave” të reja të dikatturës komuniste në Kongresin e kontrolluar nga radikalët socialkomunistë, gjobat pasuese për kongresmenen Greene ishin 2500 dollarë secila, me një total prej 48,000 dollarë.

Më 4 qershor 2021, Greene i dërgoi Biden një letër, duke bërë thirrje për një hetim ndaj Fauci-t, mbi deklaratat e tij mbi origjinën e SARS-CoV-2, virusi kinez, që shkakton COVID-19.

Virusi kinez ishte eksperimenti i financuar nga zyrtari shtetëror Anthony Fauci

Këtë gjë fatmirësisht e pranoi edhe Departamenti i Energjisë së administrates Biden. Në letër, ajo e quajti C-19 një murtajë të prodhuar (të shkaktuar) nga një virus i prodhuar nga laboratori i virusologjisë (Wuhan Lab.) në Kinë. Ditë më vonë, ajo sugjeroi se vetëm një bio-armë mund të shpjegonte ekzistencën dhe përhapjen e virusit.[3]

Në korrik 2021, Greene hodhi poshtë variantet e C-19, duke përfshirë variantin Delta dhe gjithashtu postoi informata në lidhje me virusin, duke thënë se “nuk është i rrezikshëm për njerëzit jo-obezë dhe ata nën 65 vjeç.” Ajo pohoi se virusi ishte eksperimenti i Fauci-t.

Gjatë një fjalimi në Konferencën e Veprimit Politik Konservator 2021, Greene kundërshtoi me vendosmëri ndihmën e huaj, duke thënë: “Doja të merrja vlerat e zakonshme, normale, normale dhe të përditshme amerikane, që janë: Ne e duam vendin tonë. Ne besojmë, se kemi fituar me vështirësi dollarët e taksave amerikane, duhet të shkojnë vetëm për Amerikën, jo për… Kinën, Rusinë, Lindjen e Mesme, etj.”

Në një tubim të shtatorit të vitit 2020, për të Drejtën e Armëmbajtjes, sipas Amendamentit të Dytë të Kushtetutës Amerikane në Ringgold, Gjeorgji, Greene tha se ajo do të mbronte gjithmonë të drejtat e pronarëve të armëve dhe nuk do të votonte për asnjë ligj, që e bënte më të vështirë për njerëzit që të zotëronin armë. Ajo tha: “Qeveria, nuk do të më thotë kurrë mua se sa armë mund të zotëroj dhe sa plumba më lejohet të gjuaj, nëse dikush do të më sulmonte mua ose fëmijët e mi.

Ajo e quajti faturën prej 1.2 trilion dollarësh si marrjen peng të Amerikës nga komunistët në Kongres dhe Senat. Greene me të dejtë kritikoi 13 republikanët (Rino’s), që votuan për projektligjin si “vrasës amerikanë të vendeve të punës dhe energjisë” dhe i përqeshi ata si me shprehjen e kunderet: Kina e Para dhe Amerika e Fundit.

Ish bossi Twitter ka censuruar brutalisht apo pezulluar e bllokuar llogaritë e kongresmenes Greene

Më 2 shkurt 2021, Greene bashkë-sponsorizoi një projekt-ligj për të ndaluar ambasadat e SHBA-së që të vendosin apo valvitin zyrtarisht në emër të shtetit amerikan flamurin e “krenarisë” (LGBT). Dy ditë më vonë, rrjeti radikal policor pro qeveritar Twitter e censuroi cicërimen e saj të drejtë mbi “besimin absolutisht me gjithë zemër, se krijimi i Zotit është që ai i krijoi ata mashkull dhe femër”.

Greene kundërshton gënjeshtrat globaliste komuniste “shkencore”, se ndryshimi i klimës shkaktohet kryesisht nga aktiviteti njerëzor, duke shpjeguar pozicionin e saj.

Shpesh llogaritë e Greene në Twitter, janë pezulluar dhe bllokuar pa të drejtë shumë here, për arsye politike të “politikave” fallco të Twitter.

Llogaria e saj në Twitter u pezullua përkohësisht pesë herë në vitin 2021, nga rishikimet manuale ose sistemet e automatizuara. Llogaria e saj personale u pezullua përgjithmonë, për saktësinë e informatave të vaksinës COVID-19, kurse llogaria e saj zyrtare e kongresit mbetet aktive.

Profili i saj personale, fatmirësisht u ri-vendos në nëntor të vitit 2022, disa javë pasi bossi Elon Musk bleu Twitter dhe po respekton Amendamentin e Parë të Kushtetutës Amerikane, qe do të thotë Free Speech.

Llogaria personale e Greene në Twitter u mbyll për 12 orë më 17 janar 2021 me pretendime absurde globaliste komuniste “për shkelje të shumta të politikës sonë të integritetit qytetar”.

Me t’u rikthyer në Twitter, ajo kritikoi kompaninë globaliste komuniste, duke cicëruar, se: “Ndryshe nga sa e vlerësoni ju veten tuaj (Twitter, Facebook dhe Big Tech) dhe paqartësitë tuaja morale, ju nuk jeni gjykatësi i njerëzimit. Zoti është.”


[1] Në vitin 2017, The Cook Political Report e renditi qarkun në vendin e 10-të më republikan në SHBA.

[2] https://www.youtube.com/watch?v=0Xc7a_Kq9qM

[3] BY KATHERINE EBAN AND JEFF KAO COVID-19 Origins: Investigating a “Complex and Grave Situation” Inside a Wuhan Lab. The Wuhan Institute of Virology, the cutting-edge biotech facility at the center of swirling suspicions about the pandemic’s onset, was far more troubled than previously known, explosive documents unearthed by a Senate research team reveal. Following the trail of evidence, Vanity Fair and ProPublica provide the clearest picture yet of a laboratory institute in crisis.

https://www.vanityfair.com/news/2022/10/covid-origins-investigation-wuhan-lab

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.