VESHJE POPULLORE ARVANITE

0
831
Kostume arvanite në Greqi

Maksi Binjakaj

Une e kam perseritur shpesh, keto nuk janë veshje njerzore po hyjnore, gjithçka qe kemi gjuhen trashgimin tone kulturore e kemi trashgimi direkt nga vet perënditë. Vetë keto Perndi qe zbriten ne toke, folen kete gjuhe qe flasim ne tani, dhe na i lanë neve ndaj dhe themi gjuha e perëndive, bashkë me veshjet tona qe janë hyjnore, doket, zakonet rregullat menyren e te jetuarit ne menyre civile…

Disa kostume arvanite në Greqi:

<

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.