P O P U L L I

1
312
Atdhe Geci - libra

Ku është fshehur Gjeniu,
njeriu që flet si populli;
njeriu që qan si populli,
populli që bën bashkimin…

Ku është fshehur Gjeniu? –
pyesin nënat e baballarët;
njerëz nga i gjithë atdheu
ç ́po bëjmë ne shqiptarët?

Ku është fshehur Gjeniu?
që askund nuk po duket?
Ai, më i bukuri i këngëve,
ai, më i bukuri i flamurit.

Ku është fshehur Gjeniu?-
pyet Atdheu i zemëruar,
pyesin fshatra dhe qytete
pyesin pjesët e pushtuara!…

Atdhe GeciDortmund

1 KOMENT

 1. Shqetesim…*GJENIU* therret POPULLI;
  *Koha therret* Atdhe Geci – zedhenes;
  *Nxirre o POPULL – si nxjere ne shekuj!
  *Kaha THERRET* me dhimbiet e ZEMRES!
  ** Te lumte Atdhe Geci – ç’duhet THENE;
  POPULLI te NGRIET- Ate ta NXJERRE!?
  https// fjala.info me *admin* zedhenes!
  Zgjon nje POPULL; thene ç’duhet BERE!

  Dhimbia e madhe POPULL!
  Toronto, 19 Mars 2023.

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.