IFTAROMANIA E POLITIKËS KOSOVARE – RRUGA DREJT THEQAFJES

1
383
Kuvendi i Kosovës - iftar

Mirë që u çliruan nga serbi, se tani po festojnë në liri – paskan qenë të dhier për islamin…

Arbana Xharra: Tash të vendosin edhe Sheriatin!

Akademiku serb i SANU, Vasa Çubrilliviçi, një luftëtar i paepur i largimit të shqiptarëve nga mbarë gadishulli Ilirik, ka thënë me kohë:

Boshtin kurrizorë të nacionalizmit shqiptarë e thyen vetëm çështja fetare, e sidomos islamizimi i tyre. Islamizimi masiv i shqiptarëve është e vetmja rrugë që i largon nga çështja kombëtare dhe i hasmon deri në shfarosje mes tyre. Andaj në këtë drejtim duhet një bashkëpunim miqësorë dhe i ngushtë me Turqinë“.

Iftar në Llap, KosovëIftar në Llap, Kosovë

Nacionalizmin shqiptar e bën panla dhe e kanë dëbuar skajeve të jetës në ikje të vazhdueshme udhëheqësit tanë të mjerë që e përkrahin fashizmin islamik.

Iftar në Prishtinë - pamje nga vendiFOTO: Pamje nga sheshi “Skenderbu” në Prishtinë ku sonte do të shtrohet ifat për rreth 1000 persona

1 KOMENT

  1. Të lumt Z.Xhara shkrimi i mirë më fotot e këtyre pakurrizor qe janë bër pre e
    ushqimev salafiste nga një sekt vrastar dhe i rrezikshem për Kosovën, qe po qon uji në mullirin serb

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.