Kreu i shtetit çeçen telegram për Elona Musk

0
741
Ramazan Kadyrov - telegram for Elona Musk

Telegram nga Ramazan Kadirov, kreu i shtetit çeçen

E poston në Twitter, Elona Musk

Elon Musk, një këshillë: Mos e matni forcën tuaj me atë të Putinit. Ju jeni në dy liga krejtësisht të ndryshme. Dhe nuk bëhet fjalë as për artet marciale apo xhudo, për shembull. Si e shihni atë?

Jeni në cepin e kuq të ringut të boksit, një biznesmen dhe përdorues i Twitter-it; dhe Putin, me ngjyrë blu, një politikan dhe strateg botëror, që frymëzon frikë në Perëndim dhe në SHBA? Vladimir Vladimirovich do të duket jo sportiv kur t’ju mundë keq ju, një kundërshtar shumë më i dobët.

Prandaj, do t’ju duhet t’i pomponi ata muskuj në mënyrë që të kaloni nga Elona e butë (femërore) në Elonin brutal, që duhet të jeni. Unë propozoj trajnim në një nga disa qendrat në Republikën Çeçene:

• Universiteti i Forcave Speciale Ruse: Këtu do t’i nënshtroheni trajnimit me armë zjarri me forcat speciale të kampionatit botëror, të cilët mundën forcat speciale amerikane në 2015 sikur të mos ishin asgjë.

• Akhmat Fight Club: Këtu do të stërviteni për të goditur me grusht, një cilësi e nevojshme në çdo luftë. Nën drejtimin e Abuzayed Vismuradov, do të mësoni të tërhiqeni shpejt jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht, duke ju dhënë nerva prej çeliku.

• Kompania e Transmetimit Shtetëror të Televizionit dhe Radios Çeçene Grozny: Praktikoni brenda mureve të “Grozny” ku ata do t’ju tregojnë për metodat amerikane të “PR të zezë” dhe do t’ju mësojnë se si të monitoroni dhe përditësoni llogaritë e rrjeteve sociale.

Ju do të ktheheni nga Republika Çeçene një Elona një person krejtësisht tjetër, domethënë Elon.

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.