Pse u votua VV 50.2% ?

0
555
Albin Kurti

Burim R. Bytyqi

U votua ekskluzivisht për shkak të karakterit manijak egoist komunist të Albin Kurtit.

Sepse VV është që nga themelimi anti-amerikane dhe pro-ruse.

Nuk është e vërtetë se votot iu dhanë VVV-së, me shpresë që të luftohet hajnia apo korupcioni, por me shpresë se do të i prishë raportet me Amerikën.

VV u votua nga shumë votuës të dëshpruar me jetën e tyre personale që mendojn se qeveria ua rregullon jetën, duke perfshi edhe jetën në Suedi, Gjermani, Zvicër, USA, Canada, Britani!

VV u votua nga njerëzit me gjendje shumë të mirë dhe standard të lartë të jetës, por që janë xheloz që edhe tjerët kanë krijuar standard të lartë, dhe kjo iu pengon, dhe shpresojnë se qeveria do të konfiskojë pasurinë e të gjithë njerëzve të pasur.

VV u votua nga njerëzit që mendojnë se ka BARAZI SOCIALE… e në të vërtetë prapa nocionit barazi sociale është LAKMIA dhe XHELOZIA për pasurinë e tjetrit.

VVV fitoi vota sepse është parti shkatrrimtare që tërë veprimgarinë e ka pasë me bomba Ruse Molotova, gaz lotsjellës, dhune ndaj policëve dhe politikanëve, sikur Molliqaj që ndalonte automjete si terrorist i Leninizmit.

VVV fitoi vota sepse e rrahu Ambasadoren AMERIKANE Kaidanow….pra 100% të gjithë votuesit janë të pajtimit me dhunën ndaj AMBASADORES AMERIKANE….dmth…qëllimisht e kanë votuar pikërisht per shkak të kësaj dhune.

Nuk është e vërtetë që VVV fitoi me propagandë, por fitoi sepse ka pasë vepra të dhunshme, terroriste, komuniste dhe Islamike, respektivisht votuesit e VVV nuk janë te manipuluar por saktësisht e dijnë se për qka kanë votuar VVV-në.

Votuesit e VVV e urrejnë lirinë dhe pavarësinë e Kosovës njësoj sikur Albin Kurti dhe komplet antarsia e VV-së.

Kosova i ka 1,794,862 shtetas me të drejtë vote, prej të cillëve votuan 903,379, prej tyre për VV votuan 438 355.

Pra nga votuesit e Kosoves se lirë:

52.2 % votuan për barbarët Komunisto-Islamik. Ndërsa 48.8% ishin kundër.

Tmerr por e vertetë.

16 Prill 2021

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.