Nest Kiri, 22 vite më parë

0
1080
Nest Kiri - Tre plumba në kokë

Nesti Kiri

Rreth kesaj ore… 22 vite me pare une dhe shume njerez rreth meje degjuan krisma kallashnikovi. Te tjeret pane… e une nuk degjova as shikova ma per dy jave. (Dy plumba ne kry kishin ba punen e veht ne ato pak tru).

E pastaj peripecite ndryshme dhe me ndihmen e zotit e njerezve te mrekullushem, qe mu gjenden prane, une sot festoj nje ditlindje te re mes te dashurve te mi.
(Me plot supriza te mrekullushme)

Poezine “koka ime, çuditem me ty” Xhevahir Spahiu do e kete shkru per mu…

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.