Forcat opozitare kosovare politikisht më afër Listës srbska dhe Beogradit se me Albin Kurtin e Vjosa Osmanin !!!

0
316
Partitë në Kosovë - flamujt

PDK, LDK, AAK, Nisma, PSD dhe Lista Serbska me disa forca tjera evropiane kundër Albin Kurtit dhe Kosovës !!!

Asllan Dibrani Shkruan Asllan Dibrani

Opozita e Kosovës në krye te PDK Memlushi i Krasniqit, në krye te LDK Lumni Abdixhikun si dhe ne krye te AAK Ramush Haradinajn, sikur po çojnë ujë në mullirin e armikut me ‘postimin e tyre si përkrahës dhe bashkëpunëtorë të fortë me “Listën Srpska” dhe politiken aktuale te Beogradit dhe Moskës për me e rrëzuar “Qeverinë Kurti”!.

“Kjo u pa edhe sot në Kuvendin e Kosovës me rastin e bojkotimit nga partitë opozitare kosovare të diskutimit nga Presidentja Vjosa Osmani. Prandaj krijohet dyshimi se forcat opozitare kosovare politikisht janë më afër Listës srbska dhe Beogradit se me Albin Kurtin e Vjosa Osmanin” !!!

Forcat opozitare kosovare politikisht më afër Listës serbska dhe Beogradit se me Albin Kurtin e Vjosa Osmanin !!!

S’ka dilemë bëhet fjalë për bashkimin e opozitës sonë me Vuçiqin, Ramën dhe Listën Srpska, Putinin dhe disa forcave evropiane kundër Albin Kurtit dhe qeverisë së tij. E akuzojnë Albinin dhe e fajësojnë vetëm pse nuk i lejon liderët e opozitës ta vazhdojnë krimin e organizuar dhe korrupsionin në nivelin e dikurshëm te bashkëpunimit për ta plaçkitur Kosovë. Opozita e sotme ne ish pushtetin paraprak kishim analfabetë kriminelë dhe kuislingë, mashtrues e skandaloz karagjozësh politik!

Ata mbështeten te heshtur Brukselin, dhe programin anti shqiptar te koordinuara nga Beogradi me Moskën dhe pa e kundërshtuar dhe sugjeruar kurrë ne parametrat e interesit tonë kombëtar!? Ata promovuan dhe përhapjen organizimin e krimit “ekonomiko-politik në dëmin e Kosovës”.

Bojkotimin e institucioneve të Kosovës nga pakica serbe mezi kanë prit një shans si kjo aktualja qe me shume i japin krah Serbisë se sa forcave tona politike qe te shpëtohet Kosova nga rrudhja e mëtutjeshëm fale kuislingëve e barinjve politik të dhunshëm.

Përpjekja e sjelljes nga qeveria e Kurtit sundimin e ligjit është duke i munduar ata qe e keq qeverisen vendin për 20 vjet, ata qe e vodhën dhe e legalizuan “KRIMIN” dhe Korrupsionin dhe u pasuruan ne mënyrë te paligjshëm duke e prekur gjepin e popullit!.

Opozita Kosovare se bashku me ish partinë e “Listës serbe” dhe me Vuçiqin e Beogradit dhe me Putinin e Moskës, po shihet haptas se janë rreshtuar kundra “Qeveris Kurti, për t’i vazhduar pazarllëqet e veta me ish okupatorin sllav në demin tonë ?

Fale vigjilencës se popullit Opozita e bashkuar nge tri partitë aktuale dhe me ish ! Listën serbe! nuk munden ta arrijnë numri e 61 votave, qe ta rrezojnë ! Qeverinë Kurti 2.

Populli është duke i vëzhguar dhe nuk han bar por do tu qet te koshi i plehraveju si parti PDK-në, LDK-në dhe partine e Ramush Hradinajt, siç e qiti PSD-ja dhe Nisma, të cilat selinë e kanë te kontejnerët e mbeturinave.

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.