Demokracia që na la Ramiz Alia

1
195
Njeri i plagosur

Leonardo Nika

Demokracia që na la Ramiz Alia
Dhe doli në dritë Shqipëria
Duke thënë poshte Enveri
(Katovica) më shumë na theri

Bustin e udhëheqësit ju e rrëzuat
Dhe menduat s’e shpëtuat
Jo mor jo nuk harrojmë
Idealet do ti mbrojmë
Do t’ju shtypim dhe t’ju masakrojmë

Ju ish të dënuarit politikë
Mos mendoni s’e ju kemi frikë
Ne e dimë që na urreni
Organet e dhunës për ju i kemi

PD dhe PS jemi bashkë si gjithmonë
Hahahaha Hahaha Hahaha Hahaaahaha
Si s’e kuptoni lojën tonë
Jemi gati kurdoher
Me partinë shokun Enver

Njëri tjetrin ofendojmë
Gjasme sikur kundërshtojmë
Amerikën e mashtrojmë
Edhe popullin e turbullojmë

Të na rrojë demokracia
Që na krijoji Ramiz Alia
Ne dhjetorin e plevicës
Me direktivat e (Katovicës)

1 KOMENT

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.