SPIUNËT DHE “PATRIOTËT”

0
217
Kalosh Çeliku

NGA KALOSH ҪELIKU

Në sistemin Komunist: kishim spiunë, “patriotë” me qerre të ngarkuar njëri përmbi tjetrin lakuriq pa brekë, si duaj me kashtë egjëre, rrëzë “Ҫuke”. Edhe, atë: “Patriotë kuqezi” me bërryla tymeflakë pas posteve partiake. Kamerave televizive: “nacionalistë”, “irredentistë”, “terroristë”. “Armiqë” të shtetit “përbashkët” jugosllav me thasë kanapi arnë përmbi arnë pas dere të Shtëpisë Babait, te Lisi midis Livadhit.

Dhe, Sot: si popull shqiptar në “demokraci”, nuk kemi spiunë?! Të gjithë, u bënë “patriotë”.

E, mua si shkrimtar: më ka marrë malli për spiunë!…

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.