Populli amerikan në krah të Ukraninës

0
973
Biden - glasser Ukraine

Në të gjitha vendbanimet,qendrat e biznesit, në sheshe dhe institucionet shtetërore të Amerikës, është vendosur flamuri i shtetit të Ukrainës në përkrahje të popullit ukrainasë për liri, demokraci dhe sovranitetin kombëtar të shtetit të tyre.

Administrata e presidentit Joe Biden me aleatët në Evropë dhe në botë, po qendrojnë afër luftës së popullit ukrainasë kundër makinerisë fashiste të Vladmir Putinit, që, në rrjedhën e deritashme ka marrë aksionet fashiste luftarake për pushtimin e popullit dhe të shtetit të sovran të Ukrainës.

Bota demokratike të prirë nga Amerika, do të gjunjëzojnë për toke tërë logjistikën ushtarake vrastare të Federatës Ruse nën komandën e kriminelit fashist Vladimir Putin.

Rroftë Ukraina e Lirë! Rroftë populli ukrainasë!

Çikago, 22 mars 2022


Skënder Karaçica
Executive Director

Albanian-American Association
of Intellectuals Businessmen and Activists

Phone: +1 (708) 983-5394 | Email: S_Karaqica99@Hotmail.Com

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.