ILIRIA E FLAMURIT

0
508
Atdhe Geci - libra

ILIRIA E FLAMURIT

I nderuar flamur kombëtar
i nderuari i gjithë atdheut,
je më i shenjti i Shqipërisë,
je më i shenjti i Dardanisë.

I nderuar flamur i atdheut
i nderuari i gjithë kombit,
t´i je shpipja e shqiptarisë,
je më trimi i të gjithë neve.

O flamur i lashtë pellazgë
o flamur i lashtë shqiptar,
Ipe, ti sigurisht ke dëgjuar,
Kosova e ndërroi flamurin!

I nderuar flamur i atdheut
i nderuar i gjithë kombit,
ti je Zeusi, Thoti, Apolloni
ti je Pirro dhe Skënderbeu.

Flamur etnik i Shqipërisë
Ipe e bashkimin kombëtar
Urime ditëlindja o Flamur,
urime ditëlindja Shqipëri!

Atdhe GeciPrishtinë, 22 Nëntor 2022

K O M E N T E

Ju lutem, shkruaJ komentin tuaj!
Ju lutem, shkruaJ emrin tuaj këtu

Kjo uebfaqe përdor Akismet, për të ulur spam. Mëso se si procesohen të dhënat e komentit tuaj.